ikona submenu

repr

Tomáš Kraus

Reprezentant ve skikrosu, dvojnásobný vítěz Světového poháru, dvojnásobný mistr světa této sportovní discipliny.


Novinky

Čeští lyžaři ve slope style zahájili světový pohár na Novém Zélandu
23.08.2013
Olympijskou zimu zahájili naostro čeští lyžaři na Novém Zélandu. Z kvarteta uchazečů o místo v Soči dopadl v prvním závodě světového poháru ve slope stylu nejlépe třicátý Marek Skála, který se loni ukázal v úvodu 13. místem v Ushuaie v Argentině. Mezi ženami byla dvaadvacátá Kristýna Kapounová.
Jak se z lyžařské akrobatky stala rychlá holka
12.06.2013
„Nejdřív jsem myslela, že ji nechám házet kladivem, ale teď bychom ji na ligu do USK někam do štafety pro zpestření vzali,“ chválí atletická trenérka Martina Blažkovou letní akvizici své skupiny Rychlých holek, lyžařskou akrobatku Nikolu Sudovou.
Vyrazte na dětský den do Jumparku u Mostu s budoucími olympioniky
22.05.2013
Dětem letem světem 2013 se jmenuje zábavný den v Jumparku v Havraní u Mostu, kde akademie motorsportu spolu s klubem freestylového lyžování pořádají v sobotu 1. června akční oslavu dne dětí.
Akrobatka Hnyková se připravuje na maturity
12.04.2013
Třetí českou akrobatku z boulí teď čeká maturita ve škole a po ní snad i na sportovním poli. Kristýna Hnyková, členka Dukly Liberec z Jablonce nad Nisou věří, že se dostane na olympiádu do Soči. Právě uplynulá zima byla pro 19letou lyžařku kontaktní, znovu naskočila do rozjetého vlaku, odkud před rokem vypadla s přetrženým křížovým vazem.
Skikrosař Čech byl čtvrtý na mistrovství světa juniorů
30.03.2013
Tato skvělá zpráva pro český skikros přišla na konec sezony z Itálie. Po nočním sněžení byla kvalifikace loterií a sázkou na dobré lyže.
Akrobatka Sudová končí sezonu. Šetří síly i peníze na olympiádu
20.03.2013
Ještě poslední závod světového poháru akrobatů v boulích zbývá o víkendu v duálech ve španělské Sierra Nevadě. Elitní 31letá česká jezdkyně Nikola Sudová však u toho nebude. „Končím. Šetříme síly i peníze na další sezonu, ta bude mnohem delší a důležitější,“ říká členka Dukly Liberec.
Mistrovské tituly v disciplíně MOGULS získali Lucie Tužová a Lukáš Vaculík
18.03.2013
V neděli se uskutečnil závod Mistrovství ČR v disciplíně MOGULS. Mezi ženami si své první vítězství v kariéře vybojovala Lucie Tužová ze sportovního klubu Ještěd Liberec a mezi muži se radoval brněnský závodník Lukáš Vaculík z Freeski Academy.
Boulařka Sudová v Are: 10. + 16. místo = 41 bodů
16.03.2013
Desáté místo obsadila lyžařská akrobatka Nikola Sudová v duálech, ve druhém podniku světového poháru ve švédském Are. Průběžně je sedmá. Opět zvítězila Američanka Hannah Kearney, která se tak před posledním dějstvím ve Španělsku vrátila do čela světového poháru. Byl to její 35. triumf!
Konečné pořadí ČP v akrobatickém sjezdu - MOGULS
16.03.2013
Konečné pořadí ČP v akrobatickém sjezdu - MOGULS je ke stažení na tomto webu zde nebo v sekci závody a výsledky
Výsledky finále ČP v akrobatickém sjezdu - MOGULS
16.03.2013
Výsledky finále ČP v akrobatickém sjezdu - MOGULS jsou ke stažení na tomto webu zde nebo v sekci závody a výsledky
Pochroumaný Kraus už je z Norska doma. Ven chodí s berlemi
15.03.2013
Divoký pád si užil skikrosař Tomáš Kraus minulý víkend ve čtvrtfinálové jízdě mistrovství světa v norském Vossu. Se zlomeninou pánve se včera konečně dostal domů a podstoupil kontrolní prohlídku ve Vojenské nemocnici v Praze. "Potvrdili mi, že se nic neposunulo," řekl už přec jen veselejším hlasem.
Akrobatka Sudová prolomila sedmičkové kouzlo. V mistrovských duálech v boulích byla šestá
08.03.2013
Šesté místo vybojovala lyžařská akrobatka Nikola Sudová na mistrovství světa v paralelní jízdě v boulích v norském Vossu. „Jelo to dobře, jsem spokojená s tím, co jsem tady předváděla. Jak mi to šlo, jak mě to bavilo. Holt ty výsledky tomu neodpovídají,“ řekla poté, co v individuálním závodě byla předtím sedmá.
A zase sedmá. Sudová postupuje do finále mistrovství světa v duálech
07.03.2013
Marně se lyžařská akrobatka Nikola Sudová snažila nabourat zakletí čísla sedm na světovém šampionátu v norském Vossu. Do kvalifikace duálů, paralelní jízdy v boulích, vyrážela s číslem šest. Jenže ve výsledkové listině skončila… sedmá. Tady už potřetí v řadě. S číslem sedm na sedmém mistrovství světa.
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter