ikona submenu

repr

Tomáš Kraus

Reprezentant ve skikrosu, dvojnásobný vítěz Světového poháru, dvojnásobný mistr světa této sportovní discipliny.


Novinky

Čeští lyžaři ve slope style zahájili světový pohár na Novém Zélandu

23.08.2013

Olympijskou zimu zahájili naostro čeští lyžaři na Novém Zélandu. Z kvarteta uchazečů o místo v Soči dopadl v prvním závodě světového poháru ve slope stylu nejlépe třicátý Marek Skála, který se loni ukázal v úvodu 13. místem v Ushuaie v Argentině. Mezi ženami byla dvaadvacátá Kristýna Kapounová.

Všichni čtyři nastoupili do kvalifikace na sjezdovce Cardrona Heavy Metal v rámci tamějších Zimních her. Skála byl desátý ve třetí rozjížďce, což však na postup do sobotního finále nestačilo. Josef Kalenský skončil celkově 44., Robin Holub 59. a mezi ženami Kristýna Kapounová 22.

Kristýna Kapounová v akci

 

Češi tady trénovali na sněhu tři týdny. „Jezdili jsme od rána od osmi do jedné po obědě. Pak následoval výklus, posilování, cvičení na dynamiku. Měli jsme k dispozici i závodní trať, ale svah byl dost zmrzlý a foukalo,“ vzkázal šéf týmu Roman Dalecký.

Předtím se reprezentanti připravovali skoky do vody ve Štítech, Hrozenkově, Neratovicích nebo mosteckém Jumparku.

Tak trénuje Robin Holub.

 

Na olympiádu by se mělo dostat třicet mužů a čtyřiadvacet žen. „Všichni ještě bojují o šanci, největší naději má nejspíš Kristýna,“ říká Ivo Uher, šéf úseku akrobatického lyžování Svazu lyžařů ČR.

Světový pohár ve slope style pokračuje v prosinci a lednu v USA.

 TN

Létající Pepé. Kalenský.

 del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter