ikona submenu

repr

Novinky

Dvořák se stal letním mistrem v severské kombinaci

28.09.2013

Letním mistrem České republiky v severské kombinaci se stal v Liberci Miroslav Dvořák z Dukly Liberec. Sdruženářská jednička uplynulé sezóny tak potvrdila své vedoucí domácí postavení a navázala na svůj březnový zimní titul. Další zkušení reprezentanti Pavel Churavý a Tomáš Slavík tentokrát skončili bez medaile po společném pádu v posledním kole běžecké části.

Skokanská soutěž se uskutečnila na můstku HS134 s umělou hmotou v areálu na Ještědu. Za ideálního počasí mezi šestnácti účastníky, z nichž pět bylo z Polska, doskočil nejdále Miroslav Dvořák (126 m). Naznačil tak, že mu role favorita po výborných výkonech a celkové čtvrté příčce z prestižní letní Grand Prix svědčí. Ve startovním poli tentokrát chyběl nejlepší český junior Tomáš Portyk z Lomnice nad Popelkou, který onemocněl virózou.

O dva metry méně skočil Pavel Churavý, což znamenalo pro běžeckou část ztrátu šestnácti vteřin. Z dalších českých reprezentantů obsadil Tomáš Slavík čtvrté místo za 121 m (ztráta -36 vteřin), sedmý byl Aleš Vodseďálek (117,5 m), osmý Lukáš Rypl (119 m) a devátý Petr Kutal (118 m).

V běhu na 10 km na kolečkových lyžích v areálu ve Vesci si už Miroslav Dvořák svou vedoucí pozici bez problémů uhájil. Za ním se však rozpoutal boj o stříbrnou medaili. Do posledního kola společně zamířila skupina s obhájcem loňského titulu Tomášem Slavíkem, veteránem Pavlem Churavým, Alešem Vodseďálkem a Petrem Kutalem. Při prudkém sjezdu však v jedné ze závěrečných zatáček Slavík s Churavým upadli, skončili s odřeninami na louce v blátě a usnadnili tak cestu na stupně vítězů svým klubovým kolegům.

„Závod se mi povedl na můstku i na trati. Abychom měli v běhu všichni stejné podmínky, nastoupili jsme na lyžích polské výroby, které jsou však proti těm našim, na kterých normálně jezdíme, extrémně rychlé. Svědčí o tom skutečnost, že jsme závod zvládli za 22 minut, zatímco loni jsme ho absolvovali 26 až 27 minut. K pádům, zejména při jízdě z kopce nebylo často příliš daleko. V běhu už jsem proto neměl důvod nikam pospíchat a jen jsem si kontroloval situaci v čele,“ komentoval svůj úspěch nový šampion Miroslav Dvořák.

VÝSLEDKY LETNÍHO MČR V SEVERSKÉ KOMBINACI

Gundersen HS134/10 km (16 účastníků): 1. Dvořák 22:43,1 min., 2. Kutal -1:21,3 min., 3. Vodseďálek -1:31,4 min., 4. Churavý (všichni Dukla Liberec) -1:44,0 min, 5. Slowiok -1:56,6 min., 6. Kupczak (oba Polsko) -2:24,4 min., 7. Rypl -3:02,2 min., 8. Slavík (oba Dukla Liberec) -4:06,7 min.

Zítra od 8 hodin pokračují v areálu na Ještědu závody sdruženářů a také skokanů na lyžích republikovým klasifikačním závodem.

VZ del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter