ikona submenu

repr

Novinky

„Příprava na sezónu s velkým S je za námi,“ hlásí čeští běžci a balí kufry na tradiční štaci u polárního kruhu.

29.10.2013

Celkem šest společných soustředění má za sebou česká reprezentace v běhu na lyžích. Letní dřinu běžci zakončili na rakouském Dachsteinu, kde se kvůli aklimatizaci na vyšší nadmořskou výšku zdrželi rovnou tři týdny.

Letošní přípravu českých lyžařů výrazně ovlivňuje blížící se olympiáda a ani běžci nejsou výjimkou. Závodní stopy v ruském Soči budou v nadmořské výšce 1500 metrů a už samotná poloha sportoviště vyžaduje změny v tréninku. Závěrečné letní soustředění, při kterém Češi už tradičně bydlí zhruba v sedmnácti stech metrech nad mořem, se proto letos natáhlo na celé tři týdny. Během nich lyžaři absolvovali i několik intenzivních tréninků ještě o dalších tisíc metrů výš. Lyžování na ledovci doplnila posilovna, běhání nebo kolečkové lyže. Zpestřením byla lyžařská chůze, kterou běžci vystoupali slavnou sjezdovku Planai. Tu v únoru v rámci mistrovství světa zdolávali i nejlepší sjezdaři planety, jen v opačném směru.

 

Našel se i čas na freestyle (Aleš Razým, foto: Czech-ski.com)

Soustředění na Dachsteinu se zúčastnila téměř kompletní běžecká reprezentace dospělých, tedy šest mužů a čtyři ženy. Chyběl jen Dušan Kožíšek, kterého z tvrdého ledovcového tréninku omluvila operovaná krční mandle. Reprezentační áčko přijel na Dachstein podpořit i B tým a junioři a stádo českých lyžařů se tak v Ramsau na čas pořádně rozrostlo. Po delší době bylo znovu možné vyfotit všechna reprezentační družstva najednou. Nejen oficiálnímu focení přálo i počasí a běžci si tak mohou odškrtnout vydařené tři týdny. Pochvalují si nejen slunce, kvalitní sněhové podmínky a odtrénované hodiny, ale i skutečnost, že z náročné přípravy v Rakousku vyvázli všichni ve zdraví. S lehkými svalovými problémy se potýkal jen Jiří Horčička.

 

Kompletní reprezentační áčko (foto: Czech-ski.com)

Zanedlouho běžci zamíří, stejně jako každý rok, na sever Evropy, kde se usadí na několik dalších týdnů.

ŠS

 

Facebook del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter