ikona submenu

repr

Novinky

Bude to masakr, pojedu na doraz! Sjezdařka Pauláthová se chystá na SP v Söldenu

25.10.2013

Dobrý pocit z posledních jízd na Hintertuxu při soustředění kompletního týmu ženské reprezentace a tím posílené sebevědomí hlásí Kateřina Pauláthová. Už v sobotu jako první Češka zasáhne do světového poháru v alpském lyžování. „Bude to určitě zajímavé,“ těší se mladá sjezdařka.

„Je to velké divadlo hlavně pro Rakušany. Ale zima se pořádně rozjede až za měsíc. Pro nás to bývá hrozně brzy, mně chvíli trvá, než se rozkoukám," říká Kateřina Pauláthová. Navíc neskutečně náročná trať… „Je to masakr. Dlouhý, prudký, strašně těžký, vysoko na ledovci. Musím se připravit hlavně psychicky na velký boj.“

Opatrnou taktiku však od ní nečekejte. K čemu taky? S vyšším startovním číslem by jí k postupu do druhého kola nepomohla. A bez toho nemůže pomýšlet na výraznější výsledek na světové scéně. „Je potřeba jet na risk. Kašlu na to dostat kotel s dobrou jízdou. Radši být mrtvej než druhej, jak se říká, že. Pojedu na doraz,“ chystá se odhodlaně.

Ve Světovém poháru bodovala zatím jednou – 28. místem předloni ve Špindlu. Loni se z pěti pokusů ani jednou neprobila dál. Ale v obřím slalomu skončila sedmá na mistrovství světa juniorů v Kanadě, šestkrát se dostala na stupně vítězů ve FIS závodech, z toho třikrát vyhrála. A patří ji díky tomu nejvyšší česká pozice v žebříčku podle FIS bodů (65. – 10,78 bodu).

 

Kateřina Pauláthová při loňských závodech v rakouském Söldenu - ilustrační foto, zdroj: Zoom Agence

„Na sněhu jsem strávila přes léto skoro padesát dní. Zdravotně se cítím dobře, pocitově v obřáku taky. S materiálem jsem velmi spokojená. Všechno je v pohodě, víc to řešit nemusím,“ blíží se s optimismem k olympijské zimě.

Oproti té loňské se nový tvar lyží musí používat nejen na vrcholné scéně světových a evropských pohárů, ale už ve všech závodech. „Trochu jsem se na nich trápila. Ale zvykla jsem si, je to náročnější na fyzičku. Nemyslím, že to nám, lyžařům, pomáhá. Spíš se člověk rychleji odrovná.“

Naladil ji už předminulý týden na Hintertuxu.  „První tři dny nebyly nic moc, sněžilo a bylo to měkké. Dva dny se vůbec nedalo jezdit. Ale pak jsme trénovali tři dny obřák a bylo to fakt super.“ Časy se poměřovala i s finskými specialisty. „Ale na kluky my, holky, nemáme, to je jasný,“ usmívá se, i když si v létě zajezdila i s Kryštofem Krýzlem a Filipem Trejbalem.

Až po Söldenu bude mít ještě chvíli volněji. „Vyrazíme směr Norsko a Švédsko na čtyři evropské poháry a nějaké FISáky.“ Světový pohár pokračuje těsně před tím slalomem v Levi 16. listopadu. Poté se přestěhuje za oceán. „Snad se nám podaří udělat nějaké body, abychom pro příště měli i v obřáku dvě místa a mohly jezdit obě se Šárkou (Strachovou),“ dodává Radovan Pauláth.del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter