ikona submenu

repr

Novinky

České sjezdařky pilně trénují na Hintertuxu! Začátek sezony je za rohem

15.10.2013

Ženská část reprezentace v alpském lyžování ve složení Andrea Zemanová, Gabriela Capová, Martina Dubovská, Kateřina Pauláthová a Šárka Strachová pilně trénuje na společném soustředění na rakouském Hintertuxu.

Pětice elitních českých sjezdařek se sešla na rakouském ledovci Hintertux, kde ladí formu před začátkem sezony, který se kvapem blíží. Už za necelé dva týdny čekají závodnice a závodníky první závody Světového poháru v sezoně v rakouském Söldenu. A naše dívky nechtějí před začátkem olympijské sezony rozhodně nic podcenit.

"Máme tady skvělé podmínky, počasí nám přeje, holky si trénink moc užívají," říká trenér a otec Kateřiny Pauláthové Radovan. "Start sezony se blíží, takže trénujeme už normálně v brankách. Nejvíce se věnujeme slalomu speciál a obřímu slalomu," vysvětluje zkušený trenér a dodává: "Máme tady i možnost srovnání, potkáváme se s týmy Slovinska a Polska,"

A právě v obřím slalomu se bude tradičně závodit na první podniku Světového poháru letošní sezony v Söldenu. "Včera bylo trochu měkko, ale celkově si nemůžeme na nic stěžovat. Podmínky jsou v podstatě ideální," uzavírá své hodnocení Radovan Pauláth. Nezbývá než popřát našim sjezdařkám hodně štěstí  a zdraví do olympijské sezony, jejíž ostrý start se kvapem blíží.


Naše sjzdařky si trénink na Hintertuxu užívají. Foto: Archiv Andrey Zemanovédel.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter