ikona submenu

repr

Novinky

Jak skokan Matura létal jako Ikarus. Před kamerou pro letecký šampionát

02.10.2013

Propagace mistrovství světa v letech na lyžích 2014 se začíná pomalu rozbíhat a fanoušci se již nyní mohou navnadit na vlnu „vítězství a vznešenosti“. Pojďte na tuto vlnu dolétnout společně se skokanem, tentokrát spíše letcem české reprezentace Janem Maturou, který v promo klipu hraje hlavní roli. Vtělil se v ní do sluncem zalitého Ikara.

A jak popisuje kreativní nápad producent Armin Affenberger? "Létání symbolizuje velký pocit svobody, který se odráží nejen v letech na lyžích, ale i v životě. Proto jsme situovali skokana - letce do role Ikara, kterému narostou křídla a po kterých odpradávna všichni toužíme.
Celý design jsme pojali ve zlaté barvě symbolizující vítězství a vznešenost.“

Klip se natáčel celý den v jednom z největších ateliérů v České republice, na Barrandově. Byla použita nejvyspělejší kamerová technologie a následně materiál prošel 2D a 3D postprodukcí, což trvalo celý měsíc. Režie se ujal známý režisér Dan Svátek, za kamerou stál Jakub Šimůnek.

Jaké pocity zaplavovaly Jana Maturu, když byl téměř celý den ve vzduchu, zavěšený na lanech?
„Je to rozhodně jiný zážitek než skákat v reále. Byla to pro mně zábava a odreagování. Nicméně celé to trvalo déle než by člověk čekal. Nastavení kamer, příprava scény... V umělé stopě to vůbec nejelo a bylo potřeba najít operativně řešení- nasypali tam malé kuličky. Já jsem se zatím vařil v kombinéze,“ usmívá se při vzpomínce na devítihodinový maraton. A jak byl se svou prací spokojen? „Byl jsem zvědavý, jak to dopadne a klip se opravdu povedl. Líbí se mi.“ Matura má už s podobnou prací zkušenost, když natáčel část zimní znělky pro ČT sport.

Půlminutový klip byl poprvé veřejnosti představen 18. září v pražském klubu SaSaZu . Probíhaly zde oslavy 110 let organizovaného lyžování v Čechách a shodou okolností zde byl korunován na Krále bílé stopy 2013 právě Matura.

Klip bude použit v televizní kampani na ČT, bude součástí audiovizuální show při slavnostním zahajovacím ceremoniálu a různých prezentacích šampionátu, tiskových konferencích apod.

Nenechte se déle napínat a podívejte se na klip!

Těšíme se na vaše reakce na facebooku a twitteru.

 

RAK del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter