ikona submenu

repr

Novinky

Kompletní a-tým českých sjezdařů tvrdě trénoval v Rakousku. Pobyt na ledovci si všichni chválili

17.10.2013

Sezona alpských lyžařů je doslova za dveřmi a všichni naši reprezentanti se na ni pilně připravují. Mužský a-tým se sešel v plné sestavě na rakouském ledovci Pitztal, kde si spolu zatrénovali Ondřej Bank, Kryštof Krýzl, Filip Trejbal, Martin Vráblík a Ondřej Berndt. Společné soustředění si všichni moc pochvalovali.

Potkat na sjezdovce kompletní mužský a-tým není jen tak. Před sezonou se všichni naši elitní sjezdaři potkali na ledovci Pitztal, kde poměřili síly a všichni společně si pořádně zatrénovali. "Bylo to senzační, v takovém počtu je ten trénink úplně super. Motivujeme se a ještě k tomu si užijeme spoustu srandy," pochvaluje si Filip Trejbal, elitní český slalomář specialista.

Soustředění na Pitztalu se zúčastnili všichni sjezdaři i se svými trenéry, podmínky byly tedy více než perfektní. Přesto se jedna drobná chybička našla. "V průběhu týdne napadl nový sníh, takže jsme se museli vypořádat s měkčí podložkou na svahu, což je trošku komplikace, ale s tím se nedá nic dělat," má jasno Kryštof Krýzl, který v loňské sezoně exceloval především ve slalomu i přes nepříjemné zranění kotníku. "Ono je to ale asi všude stejný. My si hlavně užíváme, že je nás tady tolik. Každý tu máme svého trenéra, takže podmínky jsou opravdu super," dodává Filip.

Spokojený byl i nejlepší český sjezdař posledních let Ondřej Bank. "Na tom měkkém podkladu se nejlépe trénují rychlostní disciplíny, takže jsme se hodně věnovali sjezdu. Jinak to bylo úplně v pohodě, dobře jsme potrénovali, takže se soustředěním jsem rozhodně spokojený," nechal se slyšet Ondra, který bude v letošní sezoně startovat na svých už čtvrtých olympijských hrách.
Jeho jmenovec Ondřej Berndt si zase užil společnost všech svých reprezentačních parťáků. "Nestává se tak často, abychom trénovali takhle všichni společně. Jsou to super zkušenosti, můžeme se srovnat a poradit si navzájem. A v partě je vždycky větší zábava," říká Ondřej Berndt, který bude letos bojovat o účast na svých prvních olympijských hrách v kariéře.

text: SH, foto: Marek Nechanický del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter