ikona submenu

repr

Novinky

Musím se naučit brzdit, říká Pauláthová po prologu SP. Bank oslaví při závodě 33. narozeniny

26.10.2013

Ondřej Bank vstoupí do olympijské sezony obřím slalomem v rakouském Söldenu v den svých 33. narozenin. Po několika letech, kdy ho provázela zranění, má za sebou kompletní přípravu a je natěšený na sezonu. Ale hlavně je zdravý. Jeho reprezentační kolegyně Kateřina Pauláthová už má svůj závod za sebou, bohužel nedokončila první kolo.

Rakouský Sölden je tradičním dějištěm prologu Světového poháru. Na svazích ledovce Rettenbach se poprvé v sezoně představují nejlepší sjezdaři světa a letos jsou závody ještě okořeněné tím, že startují olympijskou sezonu. Jako první se tradičně představily ženy, včetně naší Kateřiny Pauláthové, která bohužel nedokončila první kolo. V rakouském Söldenu nadějně rozjela svůj oblíbený obří slalom, v prudké pasáži ovšem vyjela z trati a závod pro ni skončil. 
Dvacetiletá sjezdařka se na úvodní závod sezony těšila a dopředu hlásila, že pojede na hraně, aby měla šanci postoupit do druhého kola. A své slovo dodržela, bohužel ale až moc. V prudké pasáži jela příliš rychle a agresivně a vypadla z trati. „Chtěla jsem to pustit až moc, vylítla jsem z trati. Budu se muset poučit a brzdit. Byla to chyba, na nejprudším úseku to asi chtělo zvolnit. Škoda, mezičas vypadal nadějně,“ hodnotila Kateřina svou chybu.

Kateřina startovala s číslem 46, na rozbitou trať se ale po závodě rozhodně nevymlouvala. Naopak, své chyby si byla dobře vědomá. „Vypadalo to všechno velmi dobře. Trať byla i s mým číslem pořád super, jen na prudkém úseku v prostřední části byly už nějaké menší seky. Byl příjemný sníh, državý, tvrdá pista, pěkně se točilo,“ popsala podmínky na sjezdovce na ledovci Rettenbach.

Olympijská sezona je na samém začátku, a mladá sjezdařka tak má spoustu času předvést dobré výsledky jinde. „Těším se na další závody na sever, musím se ukázat tam,“ má jasno Kateřina. Před odjezdem z Rakouska ještě podpoří svého reprezentačního kolegu Ondřeje Banka, kterého čeká start v neděli. „Zítra se půjdeme podívat na chlapy, zafandíme Banymu a pak jedeme domů, musím zase do školy,“ uzavírá Kateřina.

Kompletní výsledky obřího slalomu žen najdete zde

Ondřej Bank vstoupí do sezony po dlouhé v dobré pohodě – konečně se mu vyhnula zranění a mohl absolvovat kompletní letní přípravu. „Zatím všechno klape, užívám si, že můžu bez problémů lyžovat. Hodně mě to baví a těším se na první závody a na celou sezónu,“ hlásí spokojený Ondra. Ambice do závodů si tradičně v poslední době příliš nedává, lyžování si chce užít. Samozřejmě ale chce být v olympijské sezoně úspěšný.

text: SH/katerinapaulathova.cz

Ondra Bank při tréninku v rakouském Söldenu (foto: Czech-ski.com)del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter