ikona submenu

repr

Start do sezóny 2013

...věřme, že nejen start bude tak úspěšný jako v předchozích sezónách. Křišťálový glóbus i ostatní trofeje jsou více než zavazující.

Novinky

1 2 3 »
Pozvánka na jedenáctý společenský večer travních lyžařů
18.10.2013
Jménem Rady úseku travního lyžování si Vás dovoluji pozvat na desátý společenský večer u příležitosti ukončení další úspěšné sezóny české reprezentace s účastí rodinných příslušníků a všech přátel lyžování na trávě. Všichni jste srdečně zváni, oprašte taneční figury a nezapomeňte dobrou náladu!
Konečné pořadí Českého poháru v lyžování na trávě
19.09.2013
Máme za sebou všechny závody počítající se do Českého poháru a tak můžeme vyhlásit konečné pořadí. Započítány jsou závody ve Štítné nad Vláří - Popov, závody v Olešnici v Orlických horách, závody v Horní Lhotě a v Předklášteří.
Aktuální pořadí ČP v lyžování na trávě k 13.9.2013
15.09.2013
Zde je k dispozici aktuální listina bodů platná k 13.9.2013. Čeká nás tedy pouze poslední závod v Předklášteří.
Král je zpět na trůnu. Němec získal třináctý titul mistra světa a stal se před očima japonské princezny jedničkou celého šampionátu
08.09.2013
Skvělá forma vydržela českým reprezentantům až do konce světového šampionátu v lyžování na trávě v japonském Šičikašuku. V závěrečném slalomu opět slavili double, druhý titul zde získal 37letý Jan Němec, nejúspěšnější lyžař historie. Martin Štěpánek, mistr světa ze super-G, dojel pro stříbro.
Němec vstal z mrtvých, první letošní výhrou vybojoval další titul mistra světa na trávě
07.09.2013
Nezdolný bojovník překonal víc než rok trvající bolest a dojel si pro další titul mistra světa do své bohaté sbírky. Jan Němec nedokončil loňskou sezonu a na podzim podstoupil operaci kolenních vazů a zadního stehenního svalu. Celé letošní léto se trápil a na vítězství, na něž býval zvyklý, se načekal až do září. Na mistrovství světa v japonském Šičikašuku získal zlato v obřím slalomu.
Dlouhý rakouský slalom zničil naděje českých travních lyžařů v superkombinaci
06.09.2013
Superkombinace prokázala obrovskou vyrovnanost účastníků mistrovství světa v lyžování na trávě na svazích v Šičikašuku v Japonsku. Češi znovu tentokrát sahali po medailích jako ve včerejším superG... ale tentokrát je nezískali
SuperG = SuperDen pro českou výpravu na mistrovství světa lyžařů na trávě
06.09.2013
Skvěle zahájili světový šampionát v Japonsku čeští lyžaři na trávě. V úvodním superG mužů vládli Martin Štěpánek a Jan Němec. Pro 30letého Štěpánka, držitele světového rekordu v rychlosti na lyžích na trávě, je to první titul v kariéře. „Chceme zaútočit na pozici nejúspěšnější země mistrovství,“ hlásí nadšeně reprezentační trenér Daniel Mačát. Na fotografii stojí vedle sebe zleva druhý Němec, třetí Stocker a první Štěpánek.
Zemětřesení, opičky a princezna. Travní lyžaři zahajují mistrovství světa v Japonsku
05.09.2013
Po více než třicetihodinové cestě už čeští lyžaři na trávě hoblují svah v Šičikašuku. V následujících dnech zde vyvrcholí sezona světovým šampionátem. Češi tu obhajují tři medaile z předloňského Goldingenu. A už znají zdejší pozdrav Sayonara.
Mistrovství ČR v lyžování na trávě
30.08.2013
O víkendu 14. - 15. září se bude konat v Předklášteří Mistrovství ČR v lyžování na trávě, které se jede rovněž jako finále českého poháru. Více informací o závodě se dozvíte z propozic: http://www.czech-ski.com/userfiles/vysledky/pohar-cr---mcr-2013.pdf
Štěpánek uhájil celkové třetí místo ve světovém poháru v lyžování na trávě
27.08.2013
Třetím místem v konečném pořadí potvrdil Martin Štěpánek pozici nejlepšího českého lyžaře na trávě v letošním světovém poháru. Dokázal to i na svazích švýcarského Marbachu ve finále soutěže.
Ke světovému double pomohlo trávaři Štěpánkovi půl kila amerického plastu
19.08.2013
Český reprezentant Martin Štěpánek se stal králem víkendu světového poháru lyžařů na trávě v italském Tambre. Vyhrál obří slalom i slalom, což je skvělá zpráva před mistrovstvím světa, které čeká na konci prázdnin v Japonsku. Navíc otestoval speciální superrychlý materiál z USA, umělou hmotu, která se taví až při 400 stupních Celsia… Ještě dvakrát druhý těsně za ním dojel Jan Němec.
Grasski kemp 2013
16.08.2013
Šest kategorií a pět českých vítězů! Tak by se dala charakterizovat mezinárodní žákovská sezóna 2013, kterou minulý týden malí závodníci zakončili na svahu „Klínek“ v Předklášteří. Trofej za celkové vítězství v Mezinárodním žákovském poháru FIS si zde převzali: Eliška Rejchrtová, Jakub Černický (oba CZE), Beatrice Cerentin (ITA), Jan Borák, Karolína Rašovská a Martin Barták (všichni CZE).
3. závod ČP v lyžování na trávě - Horní Lhota u Ostravy
15.08.2013
Již byl potvrzen náhradní termín pro závod v Horní Lhotě, který musel být v původním datu kvůli silnému dešti zrušen. Nové datum je 31. srpna - 1. září 2013. Více informací najdete ZDE: http://www.czech-ski.com/userfiles/vysledky/rozpis2013-final.pdf Nezapomeňte se přihlásit a zajistit si ubytování.
Junioři mají další dvě stříbra z mistrovství světa na trávě
05.08.2013
Čtyři medaile vezou čtyři čeští lyžaři na trávě z mistrovství světa juniorů v rakouském Rettenbachu. Po suverénních domácích s bilancí 6-3-2 se stali druhou nejúspěšnější výpravou šampionátu. Po zlatu Kettnerové a bronzu Soltíka v super-G o víkendu kolekci doplnila dvě stříbra – Dudíkové ve slalomu (na snímku na stupních s číslem 3) a Kotyzové v superkombinaci.
Kettnerová je juniorskou mistryní světa v super-G na trávě
03.08.2013
Dva dny, dvě medaile. Z toho jedna zlatá, tedy titul mistryně světa. Taková je bilance českých lyžařů na trávě na právě probíhajícím světovém šampionátu v rakouském Rettenbachu. Adéla Kettnerová z OK Ski Pardubice potvrdila výsledkovou houpačku letošní sezony. V obřím slalomu nejprve vypadla. Pak v super-G porazila všechny!