ikona submenuAktuality SLČR

V soutěži pro sekretáře máte šanci až do 30. září
24.09.2013
Ještě necelý týden zbývá do uzávěrky soutěže Nejlépe spolupracující klub/sekretář Svazu lyžařů ČR. Tři nejrychlejší sekretáři z každé kategorie s řádně vyplněnými formuláři obdrží svetr Kama z limitované edice věnované 110 letům SLČR.
Doškolení trenérů lyžování
23.09.2013
Nového Krále bílé stopy ocení legendy lyžování i britská kapela OMD
17.09.2013
Procházka více než stoletou historií, prolnutí generací, ocenění hvězd, ale i moderní technologie a exkluzívní hosté. To bude středeční slavnost na počest 110 let Svazu lyžařů, spojená s vyhlášením ankety Král bílé stopy 2013. Odehraje se v pražském klubu Sasazu a v přímém televizním přenosu na ČT Sport od 19.30.
Sporťáček přivezl do pražského babího léta sníh pro malé lyžaře i Řezáče
12.09.2013
Rtuť teploměru se šplhala ještě téměř ke třicítce, ale v Praze už se lyžovalo! Na břehu Vltavy v areálu Hamr v Braníku a přilehlé louce. Díky Sporťáčku, rozsáhlému festivalu, kde si mohly děti vyzkoušet nejroztodivnější sportovní disciplíny pod vedením odborníků a za účasti významných osobností. Lyžaře přišel povzbudit i loňský Král bílé stopy Stanislav Řezáč.
Soutěž pro sekretáře lyžařských klubů začíná
12.09.2013
Sekretáři všech lyžařských klubů slyšte! Do startu soutěže vám zbývá pouhých pár dní! Pondělí 16. září v 10:00 se nezadržitelně blíží! Připravujete a dáváte dohromady soutěžní formuláře? Co všechno můžete za svou snahu vyhrát pro svůj klub?
Lyžařům zahraje v Sasazu na oslavu 110 let britská kapela OMD
04.09.2013
Slavná britská synth-popová kapela OMD (Orchestral Manoeuvres in the Dark) bude exkluzívním hostem slavnostního večera na oslavu 110 let Svazu lyžařů ČR. Přímý přenos z pražského klubu Sasazu ve středu 18. září přenáší přímo ČT sport v 19.30. V jeho rámci bude vyhlášen také Král bílé stopy 2013.
Svaz lyžařů přinese do Braníka sníh. Může za to Sporťáček
02.09.2013
Sníh se objeví už za pár dní ve sportovním areálu Hamr v Praze-Braníku. Půjde o příspěvek Svazu lyžařů projektu Sporťáček, který chce dětem usnadnit výběr sportovního odvětví, jemuž se budou věnovat. Jak by mohli po chystané zářijové „chumelenici“ odolat lyžování nebo snowboardingu?
Příspěvky na rok 2014
30.08.2013
Vážení zástupci lyžařských klubů a oddílů, rádi bychom Vás tímto informovali o postupech týkajících se Evidence SLČR platných pro sezónu 2014. V příloze tohoto dopisu naleznete aktuální směrnici o evidenci, která obsahuje všechny potřebné informace. Oproti minulému roku, došlo k jedné zásadní změně. Přístup do evidence bude umožněn od 30.8. do 30.9. V další části dopisu připomínáme tedy pouze nejdůležitější body: • výběr členských příspěvků, tisk a distribuce členských karet bude zajišťována sekretariátem SLČR • kluby/oddíly mají povinnost provést nejpozději do 30. 9. aktualizaci své členské základny v evidenci SLČR • každý klub je oprávněn mít v evidenci SLČR registrované pouze ty osoby, které budou platnými členy SLČR, tzn., že vyplní přihlášku a zaplatí členský příspěvek • tisk členských karet bude realizován až po obdržení členských příspěvků • pro platbu příspěvků je zřízen účet SLČR č. 203579745/0600, jako variabilní symbol uvádějí kluby své registrační číslo (viz přihlašovací jméno do evidence členské základny) • přihlášky všech nových členů je potřeba zasílat na sekretariát SLČR • cena duplikátu členské karty je stanovena na 60 Kč Tisk a distribuce členských karet pro rok 2014 bude tedy probíhat následovně: 1. Kluby si do 30. 9. provedou aktualizaci členské základny, zaplatí členské příspěvky ve výši 100 Kč za jednoho člena na uvedený bankovní účet a zašlou originály přihlášek nových členů. 2. Po obdržení platby odpovídající počtu registrovaných členů budou sekretariátem SLČR vystaveny členské karty pro členy příslušného klubu. 3. Členské karty budou zaslány poštou doporučeně přímo na adresu klubu/oddílu, a to nejpozději do 1. 12. za předpokladu dodržení podmínek dotyčným klubem. 4. Mazání členů v evidenci, kteří nebudou v roce 2014 platnými členy SLČR, je možné provést maximálně do 30.9. Sekretariátem nebudou tolerovány výjimky při dodatečných žádostech o mazání členů. Další mazání členů bude možné až od 1. 9. následujícího roku. 5. Od 1. 10. do 30. 10. bude vzhledem k tisku první várky členských karet evidence uzavřena. 6. Dotisky členských karet - pro členy přihlášené po 15. 11. - budou probíhat po celý rok. 7. Přestup členů a tisk jejich nových karet bude probíhat v souladu s Přestupním řádem SLČR a bude realizován výhradně sekretariátem SLČR. Pro zlepšení komunikace s členskou základnou Vás prosíme také o aktualizaci kontaktů Vašeho klubu v evidenci. Dále Vás žádáme o aktualizaci emailových adres všech Vámi přihlášených členů SLČR. Aktualizaci, prosíme, proveďte nejpozději do 30. 9. 2013. Pokud budete mít jakékoli dotazy, jsme Vám k dispozici na telefonních číslech: 739 321 555, 737 222 402 nebo 233 017 368, nebo na emailu: monika.janstova@czech-ski.com a ski@czech-ski.com.
Svaz lyžařů ČR vyhlašuje jedinečnou soutěž pro kluby SLČR a jejich sekretáře
30.08.2013
Svaz lyžařů ČR vyhlašuje jedinečnou soutěž pro kluby SLČR a jejich sekretáře o balíčky propagačních materiálů svazu a oficiální fanouškovské oblečení z fanshopu.
Soutěž pro kluby
30.08.2013
Soutěž pro kluby SLČR Svaz lyžařů ČR vyhlašuje jedinečnou soutěž pro kluby SLČR a jejich sekretáře o balíčky propagačních materiálů svazu a oficiální fanouškovské oblečení z fanshopu. Informace o soutěži a jejích pravidlech byly rozeslány emailem všem sdruženým klubům a jsou ke stažení zde. Soutěžní formuláře budou přijímány od pondělí 16.9.2013 od 10:00 hodin, dnešním dnem ale již začíná přípravné období. Tak neváhejte, podpořte svého sekretáře a získejte společně titul „ Nejlépe spolupracující klub/sekretář“. A k tomu samozřejmě také atraktivní ceny! Svaz lyžařů ČR
Příležitost pro kluby - Možnost podat žádost o dotaci a získat peníze navíc mají všichni
23.08.2013
Sportovní kluby sdružené ve Svazu lyžařů ČR mají nyní jedinečnou možnost podat žádost o neinvestiční dotaci z programu MŠMT a získat tak prostředky na údržbu a provoz sportovních zařízení v roce 2014.
Údržba 2014 - Informace pro kluby - žadatele
16.08.2013
Vážení zástupci lyžařských klubů, na základě zásad MŠMT pro dotační politiku pro rok 2014, vás v sekci "Dokumenty" (http://www.czech-ski.com/dokumenty-klubu.php) informujeme o metodice sběru žádostí o dotaci MŠMT program IV. – Údržba a provoz sportovních zařízení - pro rok 2014, přes SLČR. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Sekretariát SLČR
Dětský kemp v Trutnově spojil běžce, sjezdaře i biatlonisty. Jako ve Skandinávii
31.07.2013
Všelyžařský kemp dětí a mládeže za účasti reprezentantů přinesl zajímavý model letní přípravy i upevnění soudržnosti napříč disciplínami. „Inspirovali jsme se ve Skandinávii a Kanadě, kde podobných akcí bývá plno. Všichni si to pochvalovali a chceme navázat i na konci zimy,“ řekl Jakub Opočenský, šéf projektu a metodik severských disciplín Svazu lyžařů ČR.
Lyžaři a snowboardisté mají aktuálně 39 míst pro Soči
09.07.2013
Česko má aktuálně 77 míst pro zimní olympiádu v Soči 2014. Nejpočetněji budou ve výpravě zastoupení lyžaři: napříč všemi disciplínami od alpských až po akrobatické zatím mají 39 míst. Konkrétně alpské lyžování 7 míst, běžecké lyžování 9 míst, skoky na lyžích 5 míst, severská kombinace 5 míst, akrobatické lyžování 7 míst a snowboarding 6 míst. Konečnou nominaci schválí Plénum ČOV 16. ledna příštího roku, o týden později bude poslední termín pro odeslání jmenovité nominace. Letadlo s první částí výpravy odletí do Ruska 30.ledna. Na tiskové konferenci jsme se zeptali reprezentantky ve snowboardkrosu Evy Samkové, jak se připravuje na letošní olympijskou sezonu.
Slovenská lyžařská asociácia oslavila stovku. Gratulujeme
31.05.2013
Bratři pod Tatrami slavili stovku, jen pár týdnů před tím, než my v Krkonoších připijime na počet sto deseti let trvání svazu. Stalo se 25. května ve Starém Smokovci, kde se sešlo více než dvě stovky pozvaných hostí v Grandhotelu Bellevue. Do řady gratulantů se tlačí i Svaz lyžařů České republiky, který psal dlouhá léta společnou kroniku.
Petr Graclík bude generálním sekretářem ČOV, u lyžařů ho nahradí Jakub Čeřovský
17.05.2013
Změny čekají sekretariát Svaz lyžařů ČR. Petr Graclík (na snímku vlevo) vyslyšel nabídku Českého olympijského výboru a od 1. července tam nahradí dosavadního sekretáře Petra Hrubce. Jeho nástupcem u lyžařů se stane Jakub Čeřovský, dosud ředitel Ski areálu Pec pod Sněžkou.
Konference SLČR 2013
14.05.2013
Tradiční jarní Konference SLČR se uskuteční ve středu 29. 5. 2013 v hotelu Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, 190 00 Praha 9 - Vysočany
Výprava do olympijské Soči pojede s Muchovým lipovým motivem
01.05.2013
Přibližování světa sportu a umění pod olympijskými kruhy pokračuje. Český olympijský výbor a Alpine Pro zveřejnili motivy olympijského oblečení pro Soči 2014. Zdobné ornamenty vycházející z lipové snítky ve tvaru srdce jsou inspirovány první československou známkou z roku 1918, kterou za 24 hodin vytvořil Alfons Mucha a v červené barvě měla tehdy desetihaléřovou hodnotu.
Český skitest na Pitztale nabízí novinky i zábavu
06.04.2013
V letošním roce se koná již čtvrtý ročník největší lyžařské a snowboardové testovací akce Český Skitest. Bude stát opravdu za to. Testovat se bude hned 16 lyžařských a 6 snowboardových značek! Účastníci si tak mohou vyzkoušet ty nejlepší modely pro nadcházející sezónu 2013/14. Novinkou letošního testování je právě i zmíněný test snowboardů. A jako obvykle si můžete užít spousta zábavy, včetně koncertů.
Gratulujeme: dnes slaví sedmdesátiny Miroslav ´Mirda´ Jarouš!
03.04.2013
Muž, který českému lyžování odevzdal velkou část svého života, se kterým se dobře povídá a na kterého je spolehnutí. Obětavý nezištný činovník kolektivního ducha moudře spravující odkaz minulých lyžařských generací. Vzor nadšeného sportovce, stále energicky sjíždějícího podél závodních tratí. Záruka ušlechtilé a reprezentativní tváře českých sjezdařů, ten, bez kterého to zkrátka nejde.
Předseda sdruženářů Cikl se zamýšlí: Proč české lyžování přestalo vozit medaile?
13.03.2013
Před čtyřmi lety hostil Liberec mistrovství světa v klasickém lyžování. Letos se tohoto úkolu zhostili pořadatelé z údolí Val di Fiemme v oblasti Trentina na severu Itálie. Lyžování má v Česku obrovskou tradici, a to i přesto, že se nemůžeme pyšnit velehorami jako řada jiných zemí. Vždyť Svaz lyžařů České republiky je dokonce nejstarším lyžařským svazem na světě. I proto jsme si zvykli, že naši sportovci na podobných akcích získávají úspěchy. Jenže jak dlouho to v podmínkách, které máme k dispozici my a jaké mají jiné vyspělé lyžařské země, může ještě trvat?
Gratulace. 90 slaví sdruženářský veterán Miroslav Kumpošt
13.03.2013
Sdruženáři slaví a my se připojujeme do řady gratulantů. Miroslav Kumpošt, bývalý závodník a dlouholetý trenér, se dožívá 15. března významného jubilea devadesáti let.
Dukla lyžaře podpoří dál i po horších výsledcích
06.03.2013
Nechal doma nemocnou ženu, aby mohl podpořit své lyžaře na mistrovství světa v Itálii. „Ty ještě zůstáváš?,“ ptal se ho Lukáš Bauer po neúspěšných dnech před posledním víkendem. „Jasně, jsem tady až do konce,“ odpověděl Michal Georgiev, vedoucí starší trenér ASO Dukla Liberec, sám bývalý sdruženář. A na závěrečnou padesátku běžců šel na trať podávat pití a hlídat zlomené hůlky. „Lyžaře podpoříme i nadále, i když jsme tady čekali víc,“ řekl pak, než zamířil k domovu.
Pauláthová byla sedmá v obřím slalomu a Dubovská jedenáctá ve slalomu na juniorském MS
23.02.2013
České reprezentantky v alpských disciplínách dosáhly výborných výsledků na Juniorském mistrovství světa 2013 v kanadském Quebeku. Kateřina Pauláthová vybojovala v pátek 7. místo v obřím slalomu, o den dříve skončila Martina Dubovská 11. ve slalomu.
Kde k odpočinku hrají luční zvonky. Jak budou bydlet Češi na mistrovství světa ve Val di Fiemme
15.02.2013
Už za čtyři dny se první část české výpravy, běžci, ubytuje ve Val di Fiemme. V poklidném hotýlku najdou na dva týdny domov, z něhož vyrazí, jak všichni věříme, za úspěšnými vystoupeními na šampionátu. Takhle se tu na ně připravovali...
Královna bílé stopy slaví výročí
14.02.2013
Významné narozeniny oslaví zítra v pátek 15. února nejúspěšnější běžkyně historie českého lyžování Kateřina Neumannová. V plné práci, chystá se na mistrovství světa do Val di Fiemme, kde bude působit jako spolukomentátorka Česká televize a povede své další aktivity. Připojujeme se do řady gratulantů. Ať to všechno skvěle sviští, Kačeno!
Harrachovský workshop se věnuje práci dobrovolníků na zimních sportovních akcích
14.02.2013
Paní Zima vládne českým sportovištím. Kde jinde než na jednom z nich by měl pokračovat seriál workshopů pod společným názvem G6, zabývající se tématem práce dobrovolníků na sportovních akcích. Druhé velké setkání jeho účastníků se uskuteční v pátek 22. února 2013 v Orea Vital hotelu Sklář v Harrachově v době, kdy se zde koná FIS světový pohár ve skikrosu.
Lyžníci od Rösslera-Ořovského až k Hančovi s Vrbatou jsou v muzeu
08.02.2013
Tipem na celodenní lyžařský zážitek v duchu kalokagathie, rozvoje těla i ducha, je výstava Počátky lyžování v Království českém v libereckém Severočeském muzeu a následná (nebo předchozí) výprava na tratě v Bedřichově, nebo sjezdovky na Ještědu.
Olympiáda v Soči se blíží. Už za rok! Prodávají se vstupenky. Ještě skikros a boule chystají generálku
06.02.2013
Už můžete stříhat metr, respektive kalendář. Za rok vypukne XXII. zimní olympiáda v ruském Soči, možná největší všech dob. Český olympijský výbor zahájil prodej zájezdových balíčků, později budou k dispozici i jednotlivé vstupenky. Má jich být až osm tisíc, to je nejvíc v historii zimních her.
Rodí se nominace na mistrovství světa klasiků do Val di Fiemme
31.01.2013
Okolo dvaceti českých reprezentantů by se mělo představit na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme v Itálii, které proběhne 20. února – 3. března. Jednotlivé úseky už ladí přesné nominace.
MSJ Liberec: Medailovou hitparádu vyhráli Němci
28.01.2013
Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování 2013 v Liberci je minulostí. Nejúspěšnější výpravou se s nejvyšším počtem zlatých medailí stalo Německo. Kromě nezapomenutelných sportovních výkonů s sebou šampionát přinesl i řadu dalších zajímavostí.
Deset důvodů, proč se juniorský šampionát klasiků v Liberci vydařil
28.01.2013
Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování 2013 v Liberci, jehož se zúčastnilo 652 závodníků z 36 zemí, je minulostí. Zde je deset důvodů, proč lze tento šampionát považovat bez nadsázky za mimořádně vydařený.
Po juniorském šampionátu svět opět tleskal Liberci
28.01.2013
Roman Kumpošt, člen předsednictva Mezinárodní lyžařské federace a prezident organizačního výboru Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování 2013 v Liberci, přijímal gratulace ze všech stran. Tým, který vedl, připravil soutěž pro 652 sportovců ze 36 zemí tak, jak si předsevzal – neokázalou a perfektně zorganizovanou.
MSJ Liberec: Poslední přípravy vrcholí, v pondělí už jedou junioři o medaile ve sprintu
20.01.2013
Ideální sněhové podmínky v Liberci a okolí vítají účastníky mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování. Už zítra proběhne slavnostní zahájení s vystoupením historických lyžníků a rozdají se první dvě sady medailí.
MSJ Liberec: Svan, Veerpalu a Northug. Na šampionátu se ukáží známá jména
18.01.2013
Tahle příjmení už z lyžařského světa jistě znáte. Křestní jména možná ještě ne. A tváře zcela pravděpodobně už vůbec. Na juniorském šampionátu v Liberci mají teď příští týden velkou šanci učinit kroky k nápravě. Zaměřte se ve stopě na můstku na nositele slavných jmen.
MSJ Liberec: Šampionát klasiků začne v neděli
18.01.2013
Liberecké areály na Ještědu a ve Vesci jsou připraveny na další vrcholnou soutěž. Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování 2013, které se zde bude konat ve dnech 20. – 27. ledna, se zúčastní 652 reprezentantů ze 36 zemí. Celkem organizátoři počítají s akreditací zhruba dvou tisíc závodníků, členů realizačních týmů, hostů a novinářů.
Na slovíčko... s klasickým mistrovstvím světa z Liberce
17.01.2013
Dva dny před svým začátkem se lyžařský juniorský šampionát v Liberci objeví v pořadu České televize Na slovíčko. Diskuzní pořad Otakara Černého odvysílá program ČT Sport v pátek 18. ledna od 17:15 do 17:40 hodin.
World Snow Day bude tuto neděli i na Ještědu
11.01.2013
Celosvětový den plný zábavy na sněhu vypukne i v Česku, v neděli 20. ledna ve skiareálu na Ještědu u Liberce. Jaký vás čeká program?
Galerie budoucích hvězd rozzáří čtvrtý lednový týden mistrovství světa klasiků pod Ještědem
07.01.2013
Celkem 633 reprezentantů z třiatřiceti zemí se zúčastní Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci, které se uskuteční ve dnech 20. – 27. ledna 2013. Organizátoři počítají s akreditací zhruba dvou tisíc závodníků, členů realizačních týmů, hostů a novinářů. Bude to již šestá velká mezinárodní akce v Liberci po světovém šampionátu klasiků v roce 2009. Češi už znají nominaci 35 jmen.
PF 2013
22.12.2012
Dobrý sníh a jasnou stopu po celý rok....
Evidence je otevřena
07.12.2012
Lyžařský svět je doma na Eurosportu
05.12.2012
Už to začalo! Přes 1700 hodin s lyžemi a sněžnými prkny můžete strávit tuhle zimu na obrazovkách Eurosportu. Z toho celkem 800 hodin naživo. A přenosy se dají sledovat v televizi, na počítači i na přenosných zařízeních.
Liberec se chystá na juniorské mistrovství světa
28.11.2012
Liberecké areály na Ještědu a ve Vesci čeká další významná sportovní událost. Zhruba sedm set reprezentantů z téměř čtyřiceti zemí se zúčastní Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci, které se uskuteční ve dnech 20. – 27. ledna 2013. Představí se zde také někteří účastníci zimní olympiády v Soči 2014.
Lyžaři mají v olympijském hnutí stále silné slovo
08.11.2012
Vedení Českého olympijského výboru se výrazně obměnilo. Předsedou se stal Jiří Kejval, noví jsou všichni místopředsedové, nová by měla být i role ČOV. Lyžování si ale své výjimečné postavení v českém sportu a olympijském hnutí zachovalo. Ukázaly to volby do Výkonného výboru ČOV. Roman Kumpošt, kterého nominoval Svaz lyžařů ČR, dostal od delegátů druhý nejvyšší počet hlasů a byl zvolen hned v prvním kole. Po volbách poskytl úspěšný zástupce lyžařů svazovému webu krátký rozhovor.
Rozdělení dotace na údržbu a provoz sportovních zařízení v roce 2012
24.10.2012
Průvodce sezonou 2012/13 už je k dispozici
19.10.2012
Tradiční Media guide, neboli průvodce sezonou 2012/13 už je k dispozici na svazovém sekretariátu. Přináší kompletní kalendáře závodů nadcházející zimy, vizitky úseků a reprezentantů, ale i historické přehledy výsledků. Tištěná verze má 150 stran. Digitální už je dostupný na tomto webu - hledejte ve sloupci vpravo.
České lyžařské hvězdy zazářily v Clarionu. Začala zima.
10.10.2012
Česká lyžařská sezona 2012/13 vypukla právě dnes. Výjimečná společnost důležitých členů Svaz lyžařů ČR a jejich partnerů včetně čtrnácti reprezentantů se potkala dnes v pražském hotelu Clarion na přátelském odpoledni. Probrala léto, pobavila se o nadcházejících měsících.
Předolympijská zima začne v Clarionu
09.10.2012
Lyžaři i snowboardisti, alpáči i "nordici". Sportovci, trenéři, funkcionáři i partneři. Všichni sdružení v už brzy stodesetiletém Svazu lyžařů ČR se potkají už zítra ve středu odpoledne na předsezonním setkání v pražském hotelu Clarion, kde oficiálně odstartují předolympijskou zimu.
Aktualizace členské základny
04.09.2012
Budoucnost areálů je zajištěna, říká prezident svazu
31.08.2012
Lukáš Sobotka, prezident Svazu lyžařů ČR, obsáhle komentuje dlouhodobé pronájmy lyžařských areálů ve Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou a také vznik sportovního centra v Harrachově.
Změna nastavení emailových účtů POP3 a SMTP
31.08.2012
Z důvodu navýšení kapacit emailových schránek vedených pod doménou czech-ski.com ( neco@czech-ski.com ) proběhla změna služby. Věnujte prosím pozornost této zprávě.
Žádosti o dotaci MŠMT na Údržbu a provoz 2013
29.08.2012
Výběrové řízení na projekt VEDENÍ SPORTOVNÍ AKADEMIE, o.s. ŠPINDLERŮV MLÝN
22.07.2012
Sportovní akademie o.s. je občanské sdružení se sídlem ve Špindlerově Mlýně s více než 7 letou historií, během které se v ní vystřídalo na více než 300 sportovců. V současné podobě se začíná čím dál více podobat standardní obchodní společnosti s pevným rozpočtem, relativně stabilními příjmy a stabilní členskou a trenérskou základnou. Z rozhodnutí výkonného výboru Sportovní akademie vypisuje výběrové řízení na PROJEKT VEDENÍ SPORTOVNÍ AKADEMIE o.s..
Ski Pec má nového ředitele
15.06.2012
Jakub Čeřovský se stal novým ředitelem Ski areálu Ski Pec a. s. v Peci pod Sněžkou, kde hraje významnou roli Svaz lyžařů ČR. „Hlavně chci v zimě zabezpečit navýšení tržeb, které poslední roky klesaly,“ říká 34letý manažer. Bývalý lyžař, trenér Petry Zakouřilové, Kryštofa Krýzla, který naposledy působil ve Ski areálu Ještěd v Liberci.
Svaz lyžařů obhájil světové pozice v Koreji
05.06.2012
Silnou pozici Svazu lyžařů v mezinárodní lyžařské federaci FIS potvrdil kongres v korejském Kangwonlandu. „Opravdu jsme posílili ve všech směrech, což se potvrdilo nejen obhájením všech požadovaných termínů pro vrcholné lyžařské akce v České republice,“ řekl Petr Graclík, generální sekretář svazu.
Česko získalo mezinárodní cenu Snowkidz 2012
31.05.2012
Skvělé ocenění zaznamenali čeští Snowkidz na mezinárodní scéně. Na kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS v Koreji byl spolu s německým Schoolsport Concept vyhlášen nejlepším mládežnickým projektem na světě v uplynulém roce!
České Snowkidz sbírají úspěchy až v Koreji
29.05.2012
Česká delegace Svazu lyžařů ČR hlásí úspěchy z kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS v korejském Kangwonlandu.
Řezáč se dočkal. Stal se Králem bílé stopy
26.05.2012
Dálkový běžec Stanislav Řezáč se stal Králem bílé stopy 2011/12, tedy vítězem ankety odborníků o nejlepšího českého lyžaře. Pro 38letého solitéra je to jeden z největších úspěchů kariéry. Letos vyhrál podruhé světový pohár FIS Marathon Cup a v sérii Ski Classics byl druhý, zvítězil ve dvou závodech Jizerské 50 a König Ludwig Laufu.
Král bílé stopy 2011/12 převezme korunu už v pátek
23.05.2012
Jedno je jisté. Dosavadní vládce předá korunu. Už v pátek večer na Žofíně. Ondřej Bank, loňský držitel trofeje Král bílé stopy pro nejlepšího lyžaře sezony 2010/11 v té následující neporazil soupeře v podobě následků záhadného viru. Takže, kdo bude jeho nástupce?
Sympaťák prodloužil uzávěrku
16.05.2012
Až do pondělka 21. května se prodloužila možnost hlasovat o Nejsympatičtějšího lyžaře nebo snowboardistu, tradiční a plnohodnotnou součást ankety Král bílé stopy.
Konference SLČR 2012 a Král bílé stopy 2012
21.04.2012
Tradiční jarní Konference SLČR se uskuteční v SO 12. 5. 2012 v hotelu Park Inn v Praze. Vyhlášení ankety o nejlepšího lyžaře sezóny Král bílé stopy 2012 se uskuteční 25. 5. 2012 na Žofíně.
Rozdělení výtěžku z loterií - informace pro členy a kluby SLČR
14.03.2012
Koncem loňského roku byla i přes protesty sportovního prostředí schválena novela zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, která mění od roku 2012 způsob rozdělení výtěžku z loterijních a sázkových her. Nový způsob dělení nezaručuje sportovnímu prostředí na výtěžku žádný podíl. Významná část těchto prostředků je přidělena do rozpočtu obcí. Ministerstvo financí ČR odhaduje výši těchto prostředků na 6,1 mld. Kč, což v porovnání s rokem 2011 znamená navýšení ve prospěch obcí o 4,3 mld. Kč.
Tomáš Kraus bude na Wüstenrot mistrovství České republiky ve skicrosu bojovat o svůj osmý titul!
27.02.2012
Do jednoho z nejznámějších zimních středisek českých hor se koncem března sjede česká a zahraniční lyžařská elita i rekreační jezdci a fanoušci za vrcholem domácí závodní sezóny. Od pátku 23. do soboty 24. března bude Špindlerův mlýn hostit Wüstenrot mistrovství České republiky ve skicrossu 2012, jehož největším favoritem bude legenda této disciplíny Tomáš Kraus.
Raška zůstal na nebesích
20.01.2012
Jeho pozemská pouť skončila dnes těsně před kótou jedenasedmdesáti let. Teď už zůstane na nebesích bez obav z těžkostí přistání… Zemřel legendární skokan Jiří Raška.
World Snow Day v Harrachově
18.01.2012
Tým projektu SnowKidz se rozhodl zapojit do dílčí akce pod záštitou Mezinárodní lyžařské federace – FIS s názvem World Snow Day, která je součástí dlouhodobé kampaně SnowKidz na zvýšení zájmu dětí o zimní sporty a zábavný pobyt na sněhu.
Evidence - přihlašování nových členů
18.01.2012
World Snow Day v Harrachově
16.01.2012
Tým projektu SnowKidz se rozhodl zapojit do dílčí akce pod záštitou Mezinárodní lyžařské federace – FIS s názvem World Snow Day, která je součástí dlouhodobé kampaně SnowKidz na zvýšení zájmu dětí o zimní sporty a zábavný pobyt na sněhu.
Sníh nás baví, děti přijeďte do Špindlu
16.01.2012
World Snow Day oslaví lyžování i ve Špindlerově Mlýně. Už tento víkend! Akce je součástí mezinárodního projektu SnowKidz pod heslem Sníh nás baví. A spolupodílí se na něm i ředitelka zdejší sportovní akademie, olympijská medailistka ze Sarajeva 1984 Olga Křížová – Charvátová.
World Snow Day ve Špindlerově Mlýně
16.01.2012
Lyžařské akce mediálního partnera - časopisu SNOW
16.01.2012
Všem příznivcům lyžování nabízíme informace o akcích našeho mediálního partnera - časopisu SNOW
Konference SLČR 10. 1. 2012
11.01.2012
Mimořádná konference SLČR, konaná dne 10.1.2012, měla na programu jediný bod – řešení nakládání s akciovými podíly v majetku SLČR v lyžařských areálech Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Harrachov.
PF 2012
02.01.2012
Milí fanoušci zimních sportů, končí rok, který Svazu lyžařů České republiky přinesl mnoho cenných zkušeností při pořádání závodů Světového poháru a také radostí, jakou bylo třeba páté místo letošního Krále bílé stopy Ondřeje Banka na mistrovství světa či jeho body ve všech pěti alpských disciplínách SP.
Informace ČSTV týkající se pokračování pojistných smluv pro sdružené subjekty
16.12.2011
Níže zveřejňujeme informaci GS ČSTV pana Mgr. Jana Boháče týkající se pokračování pojištění pro svazy a členy sdružené v ČSTV
Allianz a lyže aneb Klient vnímá dobré skutky ve své komunitě
13.12.2011
Finanční podpora sportu ze strany státu klesá. Převezmou časem odpovědnost prosperující korporace? A jak nadnárodní firmy chápou lokální zájmy? O tom hovoří Jakub Strnad, předseda představenstva české části Allianzu, a hrdý partner Svazu lyžařů ČR.
Evidence SLČR znovu otevřena
12.12.2011
Mimořádná Konference SLČR
25.11.2011
Na zasedání Výkonného výboru Svazu lyžařů ČR dne 23.11.2011 bylo přijato usnesení o konání mimořádné konference Svazu lyžařů ČR s termínem 10. ledna 2012. Místem konání bude Praha. Konference je svoláná za účelem projednání a řešení majetkových vztahů Svazu lyžařů ČR v lyžařských akciových společnostech.
My jsme Czech ski tým
27.10.2011
Všichni lyžaři a snowboardisti jako jedna svorná rodina. Tak se představili - po letech – společně před vstupem do sezony. Osmnáct (!!!) hvězd zářilo pod logem Svazu lyžařů v pražském kongresovém hotelu Clarion. Záznam z jedinečné lyžařské akce vám ČT4 nabídne 7. listopadu ve 14.50.
Aktuálně z projektu "Hvězdy nepadají z nebe"
26.10.2011
„Výzvu českých sportovců poslancům Parlamentu ČR“ na podporu budoucího finančního zajištění českého mládežnického sportu podpořilo k 26. říjnu více než 60 000 příznivců. Stalo se tak v rámci kampaně Hvězdy nepadají z nebe, do níž se zapojily oddíly, jednoty, sportovní svazy i sportovní organizace z celé České republiky.
Techničtí delegáti FIS se školili v Brně. Dva se loučili
24.10.2011
Nejenom závodníci se pečlivě připravují na zimní sezónu, ale i techničtí delegáti FIS se každoročně před sezónou školí.
Evidence SLČR je nyní uzavřena
17.10.2011
Termín pro aktualizaci Evidence prodloužen do 17.10. 12:00
15.10.2011
Evidence SLČR otevřena jen do 15.10.2011
12.10.2011
SLČR podporuje projekt "Hvězdy nepadají z nebe"
10.10.2011
Vážení sportovní přátelé, obracíme se na Vás v souvislosti s kampaní Hvězdy nepadají z nebe, která začala právě v těchto dnech a která je nesmírně důležitá pro další existenci českého sportu – zejména toho mládežnického. Poslanci Parlamentu ČR v měsíci říjnu rozhodují o příští podobě financování sportu a v návrhu zákona, který se dotýká zdanění loterijních společností a prošel už prvním čtením, nemá sport svou samostatnou kapitolu. Hrozí, že tak reálně přijde o 2,2 miliardy korun, které by chyběly zejména mládežnickým oddílům a malým jednotám. Sport si nyní musí pomoci sám a je třeba, aby dal hodně nahlas najevo své stanovisko.
Informace pro kluby - změny v dotacích MŠMT pro rok 2012
08.09.2011
Na základě avizovaných změn ve Státní koncepci sportu pro rok 2012 a z toho vyplývajících nových zásad MŠMT pro dotační politiku, informujeme sdružené kluby o metodice sběru žádostí na dotace přes SLČR.
Informace pro členskou základnu - novinky v EVIDENCI SLČR
08.09.2011
V letošním roce dochází ke změnám v evidenci SLČR.
Výběrové řízení na dodávku strojní investice
24.08.2011
Výběrové řízení na dodávku mobilních přepravních pásů
22.08.2011
Svaz lyžařů ČR vypisuje výběrové řízení na dodávku strojní investice. Předmětem VŘ je dodávka mobilních přepravních pásů. Zadávací dokumentace je k vyzvednutí na vyžádání na adrese: Svaz lyžařů ČR, Zátopkova 100/2, Praha 6, ski@czech-ski.com, v termínu od 22. 8. 2011. VŘ bude ukončeno dne 6. 9. 2011.
Nová olympijská disciplína ve snowboardingu - Slopestyle
06.07.2011
Do programu zimních olympijských her dnes přibyla disciplína slopestyle na lyžích i na snowboardu, na němž je Šárka Pančochová úřadující vicemistryní světa. Zařazení atraktivní freestylové disciplíny a nově i paralelního slalomu speciál na snowboardu od her 2014 v ruském Soči v pondělí schválil výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru na zasedání v Durbanu.
Do Česka míří tři světové poháry
06.06.2011
Dva jisté světové poháry na příští sezonu, třetímu už chybí jen „oficiální“ potvrzení. Jasný předpoklad konání juniorského mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci 2013.
Rozhoduje se o světových pohárech i pro Česko
01.06.2011
Víc než desítka českých lyžařských funkcionářů vyrazila do Portorože ve Slovinsku s cílem přivézt domů nejmíň dva světové poháry a také aspoň naději na další.
Nejlepším lyžařem na golfu byl Koukal
27.05.2011
Kdo si myslí, že lyžaři přes léto odpočívají a sport nechtějí vidět ani z rychlíku, ten by se šeredně pletl. Pokud odmyslíme neodmyslitelné, tedy letní přípravu, mnozí z nich čím dál víc času tráví na golfových hřištích.
Jak si král odskočil z hokeje koupit sako
16.05.2011
Ondřej Bank se jako čerstvý Král bílé stopy cítil nesvůj. Už jen pořízení nového důstojného saka ho stálo hodně sil, jak přiznal hned po slavnostním vyhlášení na Žofíně.
Konference Svazu lyžařů ČR
16.05.2011
V sobotu 14. 5. 2011 proběhla v pražském hotelu Park Inn tradiční jarní Konference SLČR.
Ondřej Bank se stal Králem bílé stopy
14.05.2011
Králem bílé stopy 2011 se stal sjezdař Ondřej Bank. O pouhý jeden hlas předstihl běžce Lukáše Bauera. Třetí skončil dálkový běžec Stanislav Řezáč.
Bank je novým Králem bílé stopy
14.05.2011
Ondřej Bank si nasadil korunu Krále bílé stopy. V tradiční anketě Svazu lyžařů ČR vyhlašované od roku 1973 o jediný hlas předstihl běžce na lyžích Lukáše Bauera. Třetí skončil dálkový běžec Stanislav Řezáč. Přinášíme kompletní výsledky.
Hlasujte pro lyžaře v televizní anketě
05.05.2011
O čtyři z dvaceti sportovních událostí českého sportu posledních dvaceti let se zasloužili čeští lyžaři. Alespoň podle České televize, která je nominovala do výběru ankety Česká sportovní dvacítka. To je skvělá bilance!
Svaz lyžařů ČR partnerem jubilejní publikace o lyžování
02.05.2011
LYŽ11OVÁNÍ bude titul výpravné publikace mapující bohatou a fascinující historii 110 let organizovaného lyžování v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
Volte Krále bílé stopy
27.04.2011
Až po roztání poslední bílé stopy na českých horách se volí její Král. Tedy vítěz tradiční ankety o nejlepšího lyžaře (a poslední léta i snowboardistu) sezony. Její historie vede již od roku 1973 a prvního držitele trofeje, skokana Rudolfa Höhnla, dnes mezinárodního rozhodčího.
Sezona za námi, tvrdá práce před námi
12.04.2011
"Krize českého sportu se nás dotýká spíš než tak ekonomická. Na příští období připravujeme takové finanční podmínky, abychom rozpočty nesnižovali, ale naopak zvyšovali," plánuje prezident Svazu lyžařů Lukáš Sobotka.
Hodnocení uplynulé sezóny z úst prezidenta SLČR
11.04.2011
V nedávno skončeném ročníku 2010/2011 hájili čeští lyžaři a snowboardisté národní barvy na světových šampionátech a v závodech světových pohárů. Životní sezonu prožil sjezdař Ondřej Bank, který jako první z Čechů dokázal po Olze Charvátové-Křížové bodovat ve všech alpských disciplínách. Skvěle se na Tour de Ski i v závodech SP opět předvedl klasik Lukáš Bauer i Martin Jakš. Ve Špindlerově Mlýně na sebe upozornila také mladičká sjezdařka Kateřina Pauláthová, sedmnáctiletá Eva Samková obhájila juniorský titul mistryně světa ve snowboardkrossu a poprvé si vyzkoušela i pobyt na stupních ve SP. Světové stříbro z La Moliny přivezla další mladá snowboardistka Šárka Pančochová. Není pochyb o tom, že v České republice nastupuje do popředí nová generace, která má do závodění hodně chuti.
Český lyžařský test - II. ročník
10.03.2011
Vážení příznivci zimních sportů, již podruhé se Svaz lyžařů stane partnerem Českého lyžařského testu, který je největší svého druhu v Česku.
První lyžařská reality show Se čtyřkou na vrchol aneb hledá se nová energie českého lyžování
11.02.2011
Chcete se jako plnohodnotný člen zúčastnit tréninkového kempu české reprezentace v alpském lyžování. Poměřit své schopnosti s Ondřejem Bankem nebo Filipem Trejbalem přímo na závodní trati? A přitom se ještě dostat do televizních záběrů? Anebo si jen vyzkoušet jízdu na čas mezi slalomovými brankami?
Výměna zástupce SLČR v představenstvu Skiareálu Špindlerův Mlýn
10.02.2011
„Odstupuji po svém osobním rozhodnutí, které je dáno profesními důvody. Pracuji ve státní správě a proto musím odejít z představenstva akciové společnosti,“ vysvětlil odstupující Lukáš Sobotka, prezident SL ČR.
Na sněhu s časopisem SNOW
20.01.2011
Je pěkné o lyžování psát a číst, ale opravdový sníh a lyžování na něm, to je ta největší krása... A co teprve, když vám někdo dá k dispozici nejmodernější výbavu, kterou můžete testovat a porovnávat, třeba v doprovodu profesionálního instruktora. Aby aktivity SNOW, partnerského časopisu Svazu lyžařů, nebyly jen pouhá teorie, pořádá akce, kde lyžaři rodící se trendy poznat a vyzkoušet. A to nejenom pro lyžaře sjezdovkové, ale i pro běžce a freeridery nebo skitouristy.
PF 2011
24.12.2010
Vstupenky na SKI SPRINT LIBEREC se slevou pro členy SLČR
19.12.2010
Všichni členové Svazu lyžařů ČR mají možnost nákupu vstupenek na jediný závod světového poháru v běhu na lyžích v ČR se slevou 33%.
SLČR partnerem Českého Lyžařského Testu/ Czech Ski Testu 2010
02.12.2010
Svaz lyžařů ČR je partnerem Czech Ski Testu 2010, který se konal v září 2010 ve švýcarském Zermattu a v dnešních dnech putují jeho výsledky na novinové stánky a do vysílání ČT4.
Svaz lyžařů ČR lyžuje v Tatrách se slevou!
01.12.2010
Slovenské Tatry mají pro více než 20.000 aktivních členů Svazu lyžařů České republiky dobrou zprávu: nadcházející zimu mohou využít slevu 20% u všech sezónních lístků.
Evidence SLČR znovu otevřena od 2.12.2010
01.12.2010
Evidence SLČR je od 2.12.2010 znovu otevřena pro přidávání nových členů. Editace, které nyní provedete, se již nepromítnou do členských karet, objednaných ke 31.10.2010. Tyto karty jsou nyní tištěny na základě aktualizace členské základny (provedené kluby/oddíly) právě k datu 31.10.2010.
Výstupy z jednání předsednictva FIS v Zurichu
16.11.2010
První listopadový víkend byl ve znamení jednání Předsednictva FIS, které se konalo ve švýcarském Zurichu. Na programu bylo schválení kalendářů světových pohárů pro sez. 2010/2011 včetně další zásadních rozhodnutí. Níže naleznete výtah z těch nejdůležitějších.
Evidence SLČR otevřena do 31. 10.
18.10.2010
Rozhodnutím Pléna Dozorčí rady SLČR byla pro kluby a kraje znovu otevřena Evidence členské základny pro dokončení procesu její aktualizace. Tisk členských karet pro rok 2011 bude probíhat podle stavu evidence k 31.10.2010, kdy bude uzavřena.
Členské karty SLČR 2011
13.10.2010
Od nadcházející sezóny 2010/2011 budou mít členové SLČR možnost využít řadu výhod a slev plynoucích z nové členské karty SLČR.
Rozhovor s Lukášem Sobotkou - prezidentem SLČR
08.10.2010
Jak do nové sezony? O tom vypráví po rušném létě Lukáš Sobotka, prezident Svazu lyžařů ČR.
FIS Meeting Zurich
12.08.2010
Výběrové řízení na post výkonného ředitele KA Harrachov o.p.s.
14.07.2010
Správní rada Klasického areálu Harrachov o.p.s., jehož jedním ze zřizovatelů je také SLČR, vyhlašuje výběrové řízení na ředitele této společnosti.
Zpráva ze 47. FIS Kongresu v Antalyi
10.06.2010
Nejdůležitější zprávou vzešlou z 47. Kongresu FIS, kterého se účastnili zástupci Svazu lyžařů ČR, je přidělení pořadatelství světového šampionátu letců do Harrachova v roce 2014. "Harrachov je jedno z pěti měst na světě vlastnící letecký můstek a je skvělé, že harrachovský organizační výbor ve spolupráci se Svazem lyžařů ČR, bude mít možnost předvést lyžařskému světu pořadatelský um, včetně úspěšného vystoupení českých reprezentantů,“ říká prezident SLČR Lukáš Sobotka.
Harachov bude pořádat MS v letech na lyžích v roce 2014!
03.06.2010
"A vítězem se stává ... "opakuje prezident FIS Gian Franco Kasper čtyřikrát v devatenáct hodin ve čtvrtek 3.6.2010 v Antalyi (TUR).
47. Mezinárodní lyžařský kongres v Antalyi
31.05.2010
V termímu 30. 5. - 4.6. probíhá v turecké Antalyi 47. FIS Ski kongres, který je zároveň oslavou stého výročí konání lyžařských kongresů. První z nich se uskutečnil 18. 2. 1910 v norské Christianii (nyní Oslo).
Bílou stopou za charitou
19.05.2010
O tom, že charita a sport se mohou smysluplně doplňovat, přesvědčilo vyhlašování letošního ročníku ankety o Krále bílé stopy. Pořadatel - Svaz lyžařů České republiky - využil setkání špičkových lyžařů a příznivců lyžování a v pražském paláci Žofín poprvé uspořádal i dražbu některých předmětů našich lyžařských hvězd.
Nejlepší českou lyžařkou je Šárka Záhrobská
15.05.2010
Slalomářka Šárka Záhrobská, bronzová medailistka z olympijských her ve Vancouveru, obhájila prvenství v anketě Král bílé stopy o nejlepšího lyžaře České republiky v uplynulé sezoně. Pětadvacetiletá Záhrobská předčila v celkovém hodnocení běžce na lyžích Lukáše Bauera, dvojnásobného bronzového medailistu z Vancouveru, který ocenění získal v roce 2008. Slavnostní vyhlášení ankety, o jejíchž výsledcích rozhodla veřejnost, se uskutečnilo dnes večer na pražském Žofíně.
Lukáš Sobotka úspěšně obhájil post prezidenta SLČR na další čtyřleté období
15.05.2010
V pražském hotelu Panorama dnes proběhla valná hromada Svazu lyžařů ČR. V rámci jednání byla hodnocena čtyřletá práce svazu korunovaná na reprezentační úrovni třemi medailemi na ZOH Vancouver.
Anketa Král bílé stopy dnes vrcholí na Žofíně
14.05.2010
Dnes večer vyvrcholí anketa Král bílé stopy slavnostním vyhlašením nejúspěšnějších závodníků v kategoriích Snowboarding, Travní lyžování, Běh na lyžích, Alpské lyžování, Akrobatické lyžování, Skoky na lyžích a Severská kombinace. Odborná porota volí také Juniora roku a Trenéra roku.
VH ČSTV - v čele Pavel Kořan a nové vedení
19.04.2010
Delegáti 22.valné hromady ČSTV zvolili na příští čtyři roky nové vedení organizace. Devět z celkového počtu devatenácti členů VV ČSTV jsou nově zvolení členové. Nový předseda Pavel Kořan bude mít silný tým.
Dětský park SnowKidz je v provozu
22.03.2010
Ve Špindlerově Mlýně už funguje zbrusu nový SnowKidz park určený k lyžařské výchově dětí.
ZOH Vancouver - slovo prezidenta SLČR
10.03.2010
Jednaní sportovních svazů s představiteli politické sféry
03.02.2010
V rámci jednání nad koncepcí sportu v ČR proběhlo dne 2.2.2010 setkání zástupců sportovních svazů s představiteli KDU-ČSL. Na setkání byl zastoupen také SLČR.
V Libereckém kraji startují Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže
31.01.2010
V neděli 31.1.2010 byly zahájeny Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže, které hostí Liberecký kraj.
Lyžařský tým pro Vancouver je o 5 jmen bohatší
31.01.2010
ČOV ústy předsedy MUDr. Milana Jiráska posvětil dalších 5 reprezentantů SLČR pro ZOH Vancouver 2010. Na základě přidělení dodatečných kvót FIS na konci nominační periody, doplní tým sjezdařka Petra Zakouřilová, běžec na lyžích Aleš Razým a jeho kolegyně Eva Skalníková. Z úseku akrobatického lyžovaní se na Hry vypraví mladá talentovaná boulařka Tereza Vaculíková a akrobatická skokanka Martina Konopová. Celkem se ve Vancouveru představí 40 reprezentantů Svazu lyžařů ČR. Držme jim společně pěsti!
Nominace reprezentantů SLČR na ZOH Vancouver 2010
20.01.2010
Svaz lyžařů ČR předložil Českému olympijskému výboru oficiální nominaci reprezentantů pro nadcházející ZOH v kanadském Vancouveru. Olympiáda startuje 12.2.2010 a o cenné kovy se popere minimálně 35 lyžařů v 6 olympijských disciplínách.
Strahovský sníh Pražanům zůstává i do dalších dnů
06.01.2010
Na základě velkého zájmu Pražanů se Magistrát hlavního města Prahy, městská část Praha 6 a Svaz lyžařů ČR ve spolupráci s organizátory Ski Sprintu Praha rozhodli, že sníh zachovají do dalších dnů, dokud to počasí dovolí. Veřejné lyžování bude možné vždy za světla, tj. přibližně od 8 do 16 hodin mezi Velkým strahovským stadionem a stadionem Evžena Rošického. Kvalitní lyžování, kterého se po celý den účastnili studenti, rodiny s dětmi a všichni sportovní nadšenci, si bude moci veřejnost užít dokud to podmínky a počasí dovolí.
Vyjádření FIS Race Directora Jürga Capola
06.01.2010
Vážení sportovní přátelé a partneři, po vlně ostrých negativních komentářů týkajících se Ski Sprintu Praha ve vybraných médiích, prezentujeme níže oficiální vyjadření Race directora FIS pro cross country.
SKI SPRINT PRAHA 2010
03.01.2010
Na Strahově je vše připraveno pro krásný závod SKI SPRINT PRAHA 2010 je za dveřmi. Vpředvečer závodu mohli jeho pořadatelé na tiskové konferenci potvrdit, že je zaděláno na výjimečný sportovní zážitek a že vyjma posledních detailů je z jejich strany vše připraveno pro to, aby jedna z etap letošní Tour de Ski proběhla v české metropoli na úrovni.
Krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2010!
24.12.2009
Magazín Bílá stopa startuje na ČT 4 Sport
24.11.2009
Stejně jako v loňské sezóně se i během té letošní mohou lyžařští nadšenci těšit na televizní magazín Bílá stopa, věnující se lyžařským sportům v jejich profesionální i rekreační podobě. První díl Bílé stopy bude premiérově odvysílán v úterý 24. listopadu od 16:20 na kanále ČT4 SPORT.
SLČR bude organizovat MSJ v roce 2013
15.11.2009
Předsednictvo FIS na svém zasedání v Levi projednalo žádost SLČR na pořádání Mistrovství světa juniorů v severských disciplínách (běh nalyžích, skok, severská kombinace) a přidělilo Svazu lyžařů termín organizace v roce 2013. Světové lyžování ve své juniorské podobě se opět vrátí do ČR. Přesný termín konání šampionátu ještě není znám.
Evidence SLČR 2010
12.11.2009
Dne 11. 11. 2009 byla databáze členů SLČR opět spuštěna a je možné provádět změny a registrovat nové členy pro rok 2010. Nové karty budou po obdržení přihlášky člena distribuovány na příslušná KSL k prodeji. SLČR
FIS Leaders´Seminář v Lausanne
06.11.2009
V termínu 6. - 7. 11. se uskuteční ve švýcarském Lausanne 8. ročník Leaders´Semináře. Téma letošního ročníku zní "FIS Building the Future" a účastní se ho zástupci národních lyžařských federací ze 38 zemí včetně zástupců SLČR.
Jednání kandidátů na pořádání FIS MS 2014/15 v Turecku
21.10.2009
V turecké Antalyi, dějišti příštího FIS Kongresu v roce 2010, proběhla během minulého víkendu jednání kandidátů na pořádání MS v letech 2014/15.
Seminář pro zástupce SpS a SCM
14.10.2009
Dne 13. října 2009 se uskutečnil seminář zástupců SpS a SCM SLČR v Praze na Strahově.
UZAVŘENÍ EVIDENCE SLČR 2009
01.10.2009
Dobrý den, Upozorňujeme, že je do 15. 10. 2009 možné aktualizovat databázi Vašeho klubu/oddílu/TJ. Dne 15. 10. 2009 se databáze uzavře až do 15. 11. 2009. V této době je možné provádět změny pouze přes sekretariát SLČR – ski@cstv.cz, aby nedocházelo k nepřesnostem při kontrole odebraných karet na rok 2010. Děkujeme za pochopení SLČR
FIS Konference v Zurichu
28.09.2009
Na právě proběhlém kongresu FIS ve švýcarském Curychu prezentovali zástupci SLČR prezident Lukáš Sobotka a generální sekretář Petr Graclík již deklarovaný zájem Svazu lyžařů ČR o pořádání závodu světového poháru v běhu na lyžích - FIS Tour de Ski v Praze, a to nově pod hlavičkou dceřiné společnosti CS SKI, s.r.o.
zasedání Výkonného výboru SLČR v Praze
20.08.2009
Dne 8. září 2009 se sešli členové Výkonného výboru SLČR v Praze na Strahově, aby projednali ekonomiku SLČR, CS SKI a přípravu na ZOH ve Vancouveru 2010. Dalším důležitým bodem bylo projednání koncepce a strategie při pořádání lyžařských Světových pohárů v České republice.
Proběhlo jednání VV SLČR
22.07.2009
V úterý 21. 7. se na svém pravidelném jednání sešli členové VV SLČR. Byly projednány ekonomické záležitosti týkající se aktualizování a upřesnění rozpočtu SLČR na rok 2009 po květnové Konferenci. Dalšími body jednání byly FIS a blížící se zářiová konference v Curychu, ZOH ve Vancouveru a MS v Liberci. VV SLČR rovněž řešil stav podepsaných reprezentačních smluv jednotlivých sportovních úseků a přijal usnesení ve vztahu k počtu stále nepodepsaných smluv.
Jednání Pléna Dozorčí rady SLČR
01.07.2009
Poslední čevnový den zasedlo Plénum Dozorčí rady Svazu lyžařů ČR (PDR SLČR)a projednalo nelichotivou bilanci průběžného stavu hospodaření předloženou Organizačním výborem MS v Liberci.
Červnové jednání VV SLČR
23.06.2009
V úterý 22.6. se sešli zástupci VV SLČR na pravidelném jednání. Na úvod byl vyčleněn prostor zástupcům OSÚ k přednesení konkrétních bodů k projednání.
Pozvánka na testování kolečkových lyží Globulonero
04.06.2009
Globulonero – premiéra v ČR. Na světě jsou další kolečkové lyže – jako čerstvou novinku je bude předvádět firma Testudo v Novém Městě n.M 6.-7.6.2009.
Konference SLČR 2009
31.05.2009
V pátek 29. května 2009 se v Praze sešlo 65 delegátů s hlasem rozhodujícím na Konferenci SLČR 2009. Přijaté usnesení je základním dokumentem nastávající olympijské sezóny.
Královnou bílé stopy se stala Šárka Záhrobská
29.05.2009
Šárka Záhrobská se stala nejlepší českou lyžařkou uplynulé sezony. Vicemistryně světa ve slalomu dostala v každoroční anketě Král bílé stopy od veřejnosti více hlasů než stříbrný medailista z MS v běhu na lyžích Lukáš Bauer, který vyhrál anketu vloni. Vyhlášení se uskutečnilo dnes při slavnostním galavečeru v Praze.
Proběhla oponentní jednání SLČR s OSÚ
26.05.2009
V úterý 26.5.2009 proběhla tradiční jarní oponentní jednání vedení SLČR s jednotlivými Odbornými sportovními úseky (OSÚ) za přítomnosti zástupců resortních sportovních center Ministerstva obrany a vnitra. Mezi zvanými hosty byli, jako každoročně, také zástupci ČOV a MŠMT.
FIS Kalendářní konference Dubrovník
20.05.2009
Ve středu 20.5.2009 startuje jarní FIS Kalendářní konference, kterou hostí chorvatský Cavtat - Dubrovník.
Nabídka školení trenérů licence B
12.05.2009
Níže oznámení Centra celoživotního vzdělávání FTVS UK.
Termín Konference SLČR 2009
28.04.2009
VV SLČR na svém včerejším jednání potvrdil změnu termínu konání pravidelné jarní Konference SLČR.
Evidence registrovaných závodníků SLČR
21.04.2009
Ke dni 15.4.2009 byla uzavřena evidence "Registrovaný závodník" SLČR pro rok 2009. V současné době probíhá zpracování a kontrola údajů v evidenci. První výstupy budou k dispozici na nejbližším jednání VV SLČR.
VH ČSTV schválila převod Klasického areálu Harrachov
20.04.2009
Sobotní Valná hromada ČSTV (majoritního akcionáře Sportovního areálu, a.s.) schválila převod Klasického areálu Harrachov do nově vzniklé Obecně prospěšné společnosti, jejímiž zakladateli jsou Liberecký kraj, SLČR, město Harrachov a TJ Jiskra Harrachov.
Oznámení Borského klubu lyžařů Machov
30.03.2009
Borský klub lyžařů Machov oznamuje všem lyžařům smutnou zprávu. V neděli 29.03.2009 zemřel po kratší nemoci ve věku 85 let čestný předseda klubu pan Vladislav Doležal.
Partnerství ve sportu a přírodě
29.03.2009
Vážení sportovní přátelé, SLČR se chystá na vydávání pravidelného informačního bulletinu, který si vytknul za cíl informovat nejen členskou základnu Svazu lyžařů české republiky, ale také širokou lyžařskou veřejnost o činnosti SLČR a událostech, kterými se SLČR aktuálně zabývá.
Ohlédnutí prezidenta SLČR za MS v Liberci 2009
29.03.2009
Vážení sportovní přátelé, uplynul téměř měsíc od ukončení šampionátu klasiků v Liberci 2009, z pohledu médií - "kontroverzního" podniku v očích mnoha sportovních příznivců. Níže publikujeme několik řádků očima prezidenta SLČR, pana Mgr. Lukáše Sobotky.
Termíny jarních jednání a oponentur SLČR
20.03.2009
Sezóna se chýlí ke konci a na řadu přicházejí tradiční jednání, VH KSL, OSÚ, oponentury a mezinárodní konference FIS. Věnujte prosím pozornost zveřejněným termínům.
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter