ikona submenuAktuality SLČR

Nového Krále bílé stopy ocení legendy lyžování i britská kapela OMD

17.09.2013

Procházka více než stoletou historií, prolnutí generací, ocenění hvězd, ale i moderní technologie a exkluzívní hosté. To bude středeční slavnost na počest 110 let Svazu lyžařů, spojená s vyhlášením ankety Král bílé stopy 2013. Odehraje se v pražském klubu Sasazu a v přímém televizním přenosu na ČT Sport od 19.30.

Anketa Král bílé stopy slaví čtyřicet let. Letos nově vybraná „lyžařská akademie“ odborníků hlasovala pouze a rovnou o absolutním pořadí, kam byli nominovaní vždy tři nejlepší zástupci všech úseků lyžařských disciplín a snowboardingu. Loni získal korunu běžec na lyžích Stanislav Řezáč. 

Mezi favority patří nyní snowboardistky Šárka Pančochová, stříbrná z X-Games a Eva Samková, juniorská mistryně světa, skokan na lyžích Jan Matura, vítěz dvou závodů světového poháru, sjezdařka Šárka Strachová, osmá z mistrovství světa ve slalomu, či sdruženář Miroslav Dvořák, který poprvé v kariéře vystoupal na stupně vítězů ve světovém poháru. Dále staří známí matadoři Tomáš Kraus, Lukáš Bauer, nebo Nikola Sudová.

„Snažíme se oživit a zatraktivnit koncept ankety a zároveň podpořit společnou sílu velké rodiny všech lyžařských a snowboardových disciplín,“ vysvětluje Jakub Čeřovský, generální sekretář Svazu lyžařů. "Zároveň chceme připomenout velké události a jména v naší bohaté historii, na které bychom měli být právem hrdi."  Do Síně slávy budou jmenovány další tři osobnosti českého lyžování, opět o nich rozhodla tato akademie.

Jako hosté vystoupí britská synth-popová kapela OMD, Orchestral Manoeuvres in the Dark. A pak také čeští Cartonnage, kteří složili skladbu pro mistrovství světa v letech na lyžích 2014 v Harrachově, vrcholnou domácí lyžařskou událost olympijské sezony.

„Celkový design akce dotvoří moderní multimediální technologie, společně s netradičními animacemi, připravenými speciálně pro tento večer. Navíc, v průběhu celého večera vzdáváme poctu legendám českého lyžování, a nejen těm. Další legendou jsou OMD. Víc nebudu prozrazovat, nechte se překvapit," říká Armin Effenberger, kreativní ředitel agentury EternityArt, která akci chystá. Večer moderuje Roman Vojtek, známý například hlavní rolí v oblíbeném televizním seriálu Vyprávěj.

TN

repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter