×
Výborné umístění, nicméně je zde stále rezerva, hlásí po výborném víkendu Roman Koudelka

16.12.2018

Závody v Engelbergu se českému skokanovi na lyžích Romanu Koudelkovi povedly na jedničku. V sobotu ještě těsně minul nejlepší desítku, ale jedenáctým místem vytvořil nejlepší české umístění probíhající sezoně. O den později po roce a devíti měsících opět poznal, jak chutná být v nejlepší desítce světového poháru – obsadil totiž skvělé deváté místo! „Je to výborné umístění, ale s oběma nedělními skoky jsem nebyl úplně spokojen, neboť jsem se pozdě odrážel,“ říká česká jednička o svých skocích, posledních soutěžních před prvním vrcholem sezony, kterým je Turné čtyř můstků.

NAC Panorama: Stupně vítězů a 11,92 FIS bodů pro Kateřinu Pauláthovou!

15.12.2018

Česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová je po loňských a předloňských zdravotních problémech zpátky ve formě. Ve svém nejoblíbenějším obřím slalomu zajela v Severoamerickém poháru (NAC) 3. místo za 11,92 FIS bodů. Podobně dobrý výsledek zajela naposledy před téměř čtyřmi lety.

V desítce! Roman Koudelka ve druhém závodě v Engelbergu skončil devátý, vyhrál znovu Kobajaši

16.12.2018

Také druhý závod v Engelbergu vyšel Romanu Koudelkovi výborně. Český skokan figuroval po prvním kole na devátém místě, které ve finále dokázal udržet a poprvé od 16. března 2017 se podíval ve světovém poháru do nejlepší desítky. Oproti sobotnímu závodu postoupil z kvalifikace spolu s Viktorem Poláškem také Lukáš Hlava, ale zbylí dva čeští skokani zůstali mimo body. Polášek nenavázal na sobotní 25. místo a skončil devětatřicátý, Hlava byl na předposlední padesáté pozici. Nedělní závod ve Švýcarsku opanoval lídr světového poháru Rjoju Kobajaši.

Opět zlatá! Ester Ledecká slaví první triumf sezony

15.12.2018

Ve čtvrtek stříbro, v sobotu zlato. Po druhém místě v Carezze Ester Ledecká nedala v Cortině d´Ampenzo soupeřkám šanci a může tak slavit první vítězství v aktuální sezoně Světového poháru. Ve finále paralelního obřího slalomu česká závodnice porazila Švýcarku Julii Zoggovou.

Evropský pohár Andalo: Gabriela Capová poprvé v kariéře v TOP10 v obřím slalomu!

13.12.2018

Česká reprezentantka Gabriela Capová ukazuje, že i obří slalom je její silnou disciplínou. Poprvé v kariéře v něm v Evropském poháru bodovala a to hned výsledkem v TOP10, když italském Andalu vybojovala 9. místo. Gratulujeme! V PE poprvé v kariéře zvítězila Maryna Daniel Gasienicová (POL) před Clarou Direzovou (FRA) a Magdalenou Fjällströmovou (SWE).

Stříbro na úvod! Ledecká vstoupila do snowboardové sezony druhým místem

13.12.2018

Bleskový přesun z lyží na prkno? Pro Ester Ledeckou žádný problém. Česká hvězda zimních sportů zahájila seriál Světového poháru alpských snowboardistek druhým místem. V úvodním paralelním obřím slalomu nové sezony v italské Carezze nestačila pouze ve velkém finále na domácí závodnici Nadyu Ochnerovou.

Krýzl se probral 2. místem v obřím slalomu na FEC, 3. byl Zabystřan a Pauláthová 6. v Kanadě

13.12.2018

Kryštof Krýzl se rozhodl závodit v Číně ještě v jednom obřím slalomu a dobře udělal, neboť zajel 2. místo a může tak odjíždět částečně spokojen. Další bedny dobyl Jan Zabystřan, s výjimkou jednoho závodu (4. místo) obsadil ve všech ostatních dokončených stupně vítězů. A do třetice Kateřina Pauláthová v Kanadě na Severoamerickém poháru (NAC) hlásí návrat v obřím slalomu – s vysokým číslem 37 skončila a 6. místě za 19,23 FIS bodů.

Pauláthová zajela v NAC kvalitních 18,91 FIS bodů v SG, Berndt v dalším FEC SL třetí, Capová na FIS závodech také třetí

11.12.2018

Svůj zdaleka nejlepší bodový výsledek za poslední dvě sezóny napříč všemi disciplínami si v Severoamerickém poháru vyjela v super-G česká reprezentantka Kateřina Pauláthová. Odpovídá zhruba šestapadesátému místu na světě, ale k tomu bude potřeba ještě druhý podobně zajetý závod. Každopádně gratulujeme! Další gratulace putuje do Číny Ondrovi Berndtovi za 3. místo ve druhém SL FEC a 13,30 FIS bodům a do třetice Gabriela Capová obsadila 3. místo v obřím slalomu FIS na italském Kronplatzu.

Ledecká si po chybách ze Sv. Mořice odváží dva body za 29. místo, Paulus ve Val d’Isere neboduje

08.12.2018

Ester Ledecká na Světovém poháru v super-G ve Svatém Mořici boduje. Plní tak základní cíl, o kterém mluvil její trenér Tomáš Bank. Nicméně na trati udělala dvě velké chyby a nebýt jich – hlavně té poslední, mohla pomýšlet na TOP10. Daniel Paulus v obřím slalomu ve Val d’Isere nepostoupil do druhého kola.

Michal Novák útočil na elitní třicítku. V Beitostolenu skončil 34.

08.12.2018

Michal Novák znovu útočil na body. V závodě na 30 kilometrů volným stylem v rámci třetího podniku Světového poháru v norském Beitostolenu obsadil 34. příčku. Druhý český běžec na lyžích Petr Knop závod nedokončil. Jediná Češka ve startovním poli Kateřina Razýmová na volné patnáctce skončila sedmačtyřicátá.

Alpské lyžařky Ester Ledecká a Martina Dubovská startují o víkendu v SP ve Svatém Mořici

07.12.2018

Ester Ledecká pojede v sobotu super-G a Martina Dubovská v neděli paralelní slalom, ve Val d’ Isere se představí Daniel Paulus. Před sobotním super-G jsme si povídali s trenérem Ester Tomášem Bankem. V rozhovoru mluvil nejen o vyhlídkách na Sv. Mořic, ale vrátil se také k závodům v Lake Louise.

V Beitostolenu jsou na programy závody volně i první štafety

06.12.2018

Norský Beitostolen přivítá během nadcházejícího víkendu další dva závody Světového poháru běžců na lyžích. Poprvé v sezoně se pojedou štafety, muži nastoupí ve složení Jonáš Bešťák, Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner, štafeta žen kvůli zdravotním problémům startovat nebude. V sobotních individuální závodech pojedou Kateřina Razýmová, Michal Novák a Petr Knop.