ikona submenu

repr

Na vrchol

SP Liberec


 Generální partner:
 Ostatní partneři:

Novinky

Na sdruženáře čekají v Liberci hned dva české letní tituly

25.09.2013

Tento pátek a sobotu budou v libereckých areálech na Ještědu a ve Vesci v sázce dva letní tituly mistrů České republiky v severské kombinaci. Ucházet se o ně bude kompletní domácí špička, na startu se však objeví také sdruženáři z Polska. Loňský primát obhajuje reprezentant Dukly Liberec Tomáš Slavík, největším favoritem je však jeho oddílový kolega Miroslav Dvořák.

 

Na českou sdruženářskou elitu v kategoriích mužů, juniorů i dorostenců čekají tentokrát hned dva letní souboje o národní tituly. V pátek dopoledne bude na Ještědu nejprve usilovat o medaile v závodě Gundersenovou metodou na můstku s umělou hmotou HS 134 a odpoledne ve Vesci v běhu na 10 km na kolečkových lyžích. O den později se přesunou na můstek HS 100 a poté je opět čeká trať 10 km.

„Na startu se objeví celá kompletní česká špička, pro niž tak vlastně vrcholí letní část přípravy na zimní sezonu, která vyvrcholí olympijským startem v Soči. Favoritem je nepochybně loňská sdruženářská jednička Miroslav Dvořák, jemuž se výborně dařilo v letní Grand Prix, kde se zařadil po bok absolutní světové špičky,“ říká Michael Georgiev, ředitel závodu a současně místopředseda Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR.

Miroslav Dvořák obsadil ve čtyřdílném seriálu Grand Prix – letní obdobě Světového poháru – celkové čtvrté místo za Rydzekem, Moanem a Frenzelem a dvakrát skončil v Oberwiesenthalu na stupních vítězů (2. a 3. pozice). „Přitom v tréninku se mi předtím ne úplně dařilo. V samotných závodech jsem se však zlepšil a dařilo se mi také běžecky. Všechno se prostě sešlo v pravý čas. Věřím, že podobný výkon zopakuji také v Liberci. Zde jsem letos v březnu získal zimní český titul, tak by bylo hezké navázat na něj i letním,“ přeje si šestadvacetiletý sdruženář Dukly Liberec.

Jeho největšími soupeři budou obhájce loňského prvenství Tomáš Slavík, ambiciózní mladík Tomáš Portyk a veterán Pavel Churavý, jenž v posledním podniku letní Grand Prix naznačil zlepšení formy.

Pořadatelé z SK Ještěd a Dukly Liberec připravili následující program národního šampionátu (současně je také 2. ročníkem závodu Friendly Cup)

pátek 27. září: 8:30 h, Ještěd – oficiální skokanský trénink na můstku HS 134, po něm zkušební i soutěžní kolo; 14:15 h, Vesec – start běžecké části na 10 km

sobota 28. září: 8:00 h, Ještěd – oficiální skokanský trénink na můstku HS 100, po něm zkušební i soutěžní kolo, 15:15 h, Vesec – start běžecké části na 10 km

V sobotu se navíc od 10 h uskuteční oficiální trénink, zkušební kolo a poté dvě soutěžní kola republikového klasifikačního závodu ve skoku na lyžích mužů, žen, juniorů a dorostu na můstku HS 100.

Vladimír Zemánek

 del.icio.us
repr
repr
Zasílat newsletter:
newsletter