×
Senzační výsledek Doležela. Na FIS Cupu v Zakopaném vybojoval stupně vítězů

Senzační výsledek Doležela. Na FIS Cupu v Zakopaném vybojoval stupně vítězů

12.01.2019

Během své kariéry skokana na lyžích se Dušan Doležel prozatím příliš radovat z výborných výsledků nemohl. Sobotní závod FIS Cupu v polském Zakopaném se však do životopisu českého reprezentanta zapsal bronzovým písmem. V životním závodě se mu podařilo vybojovat senzační třetí místo.

Dvacetiletý Doležel dosud byl ve FIS Cupu nejvýše na 20. místě během letního závodu v rumunském Rašnově. Co se týče zimní sezony, tak maximem českého závodníka bylo 22. místo z FIS Cupu právě v Zakopaném z ledna minulého roku. Dvakrát se také umístil na 28. místě.

To však bylo ze strany Doležela vše. Ve FIS Cupu, natož Kontinentálním poháru, se v dalších závodech prosadit nedokázal a jeho kariéra nenabírala směr, který by mladý Čech potřeboval.

Přišla však sobota 12. ledna a v polském Zakopaném se zrodil životní výsledek mladého reprezentanta. Doležel vše započal senzačním prvním kolem, ve kterém ulétl do vzdálenosti 140 metrů. Se ziskem 136,5 bodů po první rundě závodu dokonce vedl. Druhé kolo sice už tak výborné nebylo a Doležel skokem dlouhým 126 metrů zaznamenal až 18. nejlepší výkon druhé části, ale v součtu s kolem prvním z toho bylo fantastické třetí místo.

Doležela při jeho životním závodě dokázali porazit pouze Rakušané Claudio Mörth a Maximilian Lienher. Čtvrtý Stefan Huber už na českého skokana ztratil téměř čtyři body. A jak závod hodnotil sám Dušan Doležel? "Já jsem ze skoky spokojen. Jsem rád, že jsem udržel tíhu okamžiku a udržel nervy na uzdě. Předvedl jsem dva vyrovnané skoky, se kterými jsem velmi spokojený. Doufám že zítra při druhém závodu zopakuji stejně kvalitní skoky."

Úspěch Doležela, který se pokusí na svůj výsledek navázat i v nedělním závodě, podtrhl výtečným sedmým místem Vojtěch Štursa. Třiadvacetiletý skokan, který má zkušenosti se Světovým pohárem a tento týden se nevešel do nominace pro Kontinentální pohár, předvedl vyrovnané skoky dlouhé 127 a 129,5 metrů.

Na bodech se umístili ještě František Holík, který obsadil 26. místo (po prvním kole byl osmnáctý za skok dlouhý 122,5 metrů, v kole druhém předvedl 118,5 metrů) a Sebestian Kellermann (119,5 a 116 metrů), teprve osmnáctiletý závodník.

Kompletní výsledky sobotního závodu si můžete prohlédnout zde.

Foto: Twitter - Polish Ski Association official accountGenerální partner

Hlavní partner

Partneři